BETULA - KOZÍ KOLOSTRUM DĚTSKÉ

01.11.2021

Pečujte o imunitu celé rodiny s kozím kolostrem BETULA. 

Věděli jste, že dětské kozí kolostrum BETULA je vyrobeno v menších tobolkách, které jsou pro děti mnohem lépe stravitelné? Obsah kolostra a jeho aktivních látek je však stejný a výrobek tak má stejně blahodárný vliv na imunitu vašich dětí jako u dospělých. Vhodné pro děti od 3 let.

Kolostrum neboli mlezivo je první mléko, které vylučují těsně po porodu všechny samice savců pro svá novorozeňata. Tato zázračná tekutina je plná cenných látek, díky nimž si organismus mláděte buduje a posiluje svou obranyschopnost.

PŘÍRODA VÍ, JAK O IMUNITU PEČOVAT

"O imunitu můžeme pečovat ještě mnohem více a všechny možnosti nám již miliony let poskytuje příroda," otevírá téma doplňků stravy MUDr. Gocal.

Zdravá strava je samozřejmostí, přesto je vhodné u dospělých i dětí hlídat a případně doplňovat dostatečný příděl vitamínů a minerálů. Patří mezi ně vitamín C, vitamín D3, omega 3 mastné kyseliny a minerály jako jsou selen, zinek, jód či železo.

Příroda však ví, jak nejlépe o imunitu pečovat, a nadělila nám tak mnoho dalších prospěšných látek. Jednou z nich je i biologické zlato neboli kozí kolostrum.

Kozy se pasou až na šesti desítkách bylin a rostlin a mají vytříbenou schopnost rozpoznat ty nutričně nejvýživnější. Proto kozí kolostrum obsahuje až 130 účinných látek, jako jsou imunoglobiny, laktoferin, cytokiny a široké spektrum vitamínů a biominerálů. Pravidelné užívání kvalitního kozího kolostra je proto přírodní a funkční cestou jak pečovat o dětskou imunitu.

Dětské kozí kolostrum Betula nabízíme v menších tobolkách, které jsou pro děti lépe stravitelné, přitom obsahují stejné množství aktivních látek jako kolostrum pro dospělé.

Pečujeme o imunitu v každém věku

Dětský imunitní systém se neustále učí. Funkci učitele plní brzlík (Thymus), žláza, která je nejproduktivnější právě v dětském věku a s postupem věku zakrňuje až zanikne.

Ale jak tvrdí MUDr. Radan Gocal: "Podpora imunitního systému je u dětí i dospělých stejná a stejně důležitá."

Bílkovina kasein je protein, který se nachází v mléce. V kravském mléce tvoří zhruba 80 % všech mléčných bílkovin. V lidském těle je hůře stravitelný a uvádí se, že až 60 % obyvatelstva mléčnou bílkovinu není schopno strávit. Konzumací kravského mléka pak enormně zatěžují játra, která musí nestrávené bílkoviny odbourávat. Malé děti (podle některých výzkumů je to až 7 % kojenců) trpí alergií na mléčnou bílkovinu. Tato nežádoucí imunologická reakce se u nich projevuje trávícími problémy - bolestí břicha a průjmy, kožními problémy, podrážděností a mohou se objevit také problémy s dýcháním. Kozí mléko má v porovnání s kravským nižší obsah α-s1 kaseinu a vyšší obsah α-s2 kaseinu, a proto bývá mnohými alergiky na bílkovinu kravského mléka výborně tolerováno.

BUDUJE IMUNITU

Každé mléko obsahuje růstové faktory, které zajišťují, aby tele, kůzle nebo jiné mládě vyrostlo. Kozí mléko oproti kravskému obsahuje pouze zlomek růstových faktorů. Kráva je velké zvíře, telata narozdíl od kůzlat rostou velmi rychle, proto je růstových faktorů v kravském mléku více. Účinky kozího mléko jsou unikátní v tom, že podporují imunitní systém. Kozí kolostrum je něco nositel informace, je to velká, nesourodá skupina různých imunitních látek a informačních molekul, které jedinci (ať už je to kůzle nebo člověk) předávají informaci, jak má imunitní systém fungovat.

Obsahuje velké množství biologicky aktivních látek

Kozí kolostrum obsahuje imunoglobuliny, vitamíny, cytokiny, minerály, růstové faktory, antivirové a antibakteriální látky a mnoho dalších. Oproti kravskému kolostru má kozí kolostrum vyšší poměr:

Vitamínu D - významný pro silné kosti, mozkovou aktivitu a pro správné fungování imunity

Vápníku (až o 30 % více) - odpovídá za zdraví kostí a zubů, ovlivňuje činnost svalů, podílí se regulaci srdečního rytmu. Lidé, kteří mají náročnější nároky na organismus jako jsou profesionální sportovci nebo těhotné ženy, by měli zvýšit příjem vápníku, který je kvůli časté intoleranci na kravské mléko vhodné doplňovat kozí mléčné výrobky

Fosforu - stejně jako vápník podporuje zdravé kosti a zuby, je také potřebný pro správnou funkci mozku a nervové tkáně

Omega 3 nenasycené mastné kyseliny - jsou důležité pro správnou činnost mozku, růst a vývoj, snižují riziko kardiovaskulárních chorob, mají protizánětlivé účinky a mohou snižovat riziko vzniku chronických chorob, jako jsou artritidy a zhoubné nádory

Omega 6 nenasycené mastné kyseliny - pomáhají při tvorbě tkáňových buněk, jejich nedostatek způsobuje ekzémy, vyrážky, anémii a zhoršené hojení ran

POMÁHÁ PŘI STRESU

Kozí kolostrum přirozeným způsobem dodává tělu serotonin a dopamin, tedy látky navozující pocit radosti a vyrovnanosti. "Pravidelné pití kozího mléka podporuje nervový systém a pomáhá při potížích jako jsou stres, úzkosti nebo poruchy koncentrace," dodává MUDr. Radan Gocal.

Kozy jsou chovány na pastvě s volným výběhem

Pro zdraví koz je zásadní, v jakých podmínkách jsou chovány. Vzhledem k rozdílným podmínkám chovu koz a krav bývá kozí mléko kvalitnější. Kozy jsou na pastvě mnohem častěji a pasou se jen těmi nejšťavnatějšími částmi trávníku. Ještě raději si smlsnou na bylinkách, větvičkách nebo kůrách stromů. Tato vegetace mlezivu propůjčuje jedinečné vlastnosti. Kozí kolostrum odebíráme pouze z farem s volným výběhem, kde mají kozy volný přístup ke své přirozené stravě a díky ní mají šanci si vybudovat silný imunitní systém.

Kozí kolostrum obsahuje látky s protirakovinnými účinky

Koza a žralok jsou údajně jediná zvířata, která netrpí rakovinou. I proto je kozí mléko považováno za to nejzdravější mléko. Někteří lidé tvrdí, že jim pomohlo v boji s onkologickým onemocněním, zatím však neexistuje žádná vědecká studie, která by toto tvrzení potvrdila. Je však prokazatelné, že kozí mléko působí na výstavbu a obnovu buněk. Obsahuje látku Ubichom 50, která patří do skupiny látek chránících buňky před rakovinou. Zajišťuje látkovou výměnu v buňce a chrání ji před předčasným odumřením.

BETULA DĚTSKÉ KOZÍ KOLOSTRUM 120 kapslí***  

BETULA DÁRKOVÉ 2x DĚTSKÉ KOZÍ KOLOSTRUM + PLYŠÁK***  

BETULA KOZÍ KOLOSTRUM 60 KAPSLÍ***