TRE


TRE®

Uvolňování napětí, stresu a traumatu pomocí přirozeného mechanismu nervového systému. 

Jednoduchá technika, která bezpečným a kontrolovaným způsobem aktivuje přirozený třes našeho těla. 

Univerzální a dostupná léčebná metoda pro každého. Způsob, jak se znovu spojit se sebou skrz moudrost těla.

TRE® 

TRE® (Tension and Trauma Release Exercise) je efektivní metoda k uvolnění napětí, stresu a traumatu. Pomocí série jednoduchých cviků se bezpečně aktivuje přirozený reflex našeho těla. Mechanismus třesu nebo vibrací, pomáhá tělu uvolnit hluboké svalové vzorce, nahromaděný stres, úzkost, fyzické i psychické napětí, chronickou bolest způsobenou emocemi a trauma. Zklidňuje nervový systém. Tento mechanismus umožňuje tělu návrat do stavu klidu a uvolnění. Je to součást přirozených samoléčebných schopností našeho těla. Reflexní vibrace svalů, aktivovaná bezpečným a kontrolovaným způsobem, je ve většině případů příjemná a uklidňující. Pravidelná osobní praxe TRE® zvyšuje pocit klidu, pohody i odolnost vůči stresu. Zklidňují se mozkové vlny, centrální nervový systém, snižuje se hladina stresových hormonů a uvolňuje se svalové napětí. 

Metoda TRE® je jemná cesta k uvolnění psychického i fyzického napětí, stresu a traumatu. Je přínosná pro každého. Její benefity oceníte, ať již zažíváte náročné zkušenosti nebo chcete-li prohloubit svou relaxaci. Uvolňuje přebytečné napětí ze svalů a zklidňuje nervový systém. Využívá naši instinktivní fyziologii, biologickou moudrost a genetickou paměť.

PERMANENTNÍ STRES
CHRONICKÉ BOLESTI
NAPĚTÍ
ÚZKOST
PANIKA
PODRÁŽDĚNOST
SMUTEK
NESPAVOST
ÚNAVA
RELAX

BENEFITY TRE®

 • SPOJENÍ SE SEBOU SAMÝM
 • CELKOVÝ POCIT POHODY
 • ZVÝŠENÝ POCIT KLIDU
 • BALANCOVANÝ NERVOVÝ SYSTÉM
 • ZVÝŠENÁ ODOLNOST VŮČI STRESU
 • ROZVOJ EMOČNÍ INTELIGENCE
 • ZLEPŠENÁ EMOČNÍ ODOLNOST
 • SNÍŽENÍ NAPĚTÍ A FYZICKÉ BOLESTI
 • ZVÝŠENÁ ENERGIE A MOTIVACE
 • ZDRAVĚJŠÍ VZTAHY
 • ZLEPŠENÁ KONCENTRACE A SOUSTŘEDĚNÍ
 • LEPŠÍ KVALITA SPÁNKU
 • ZLEPŠENÍ PRODUKTIVITY
 • SNÍŽENÍ POSTTRAUMATICKÝCH PŘÍZNAKŮ

TRE® - praktické informace 

Jak TRE funguje? Jak využívá moudrost těla? 

Osvojením "TRE® – Techniky uvolňování stresu, napětí a traumatu" získáte celoživotní svépomocný nástroj, který Vám prostřednictvím moudrosti těla pomůže ke zklidnění, ke zvýšení odolnosti vůči stresu, k životní pohodě a rovnováze. 

TRE® pro děti

Metoda TRE® je skvělou možností i pro děti. Je to funkční a velice efektivní cesta ke zklidnění, uvolnění napětí, úzkosti nebo agresivity. Díky neurogennímu třesu, nácviku všímavosti a seberegulace dochází ke zmírnění potíží, například se spánkem či trávením. Postupně se zklidňuje dítě, ale i rodinné vztahy a zlepšuje se adaptace dítěte mimo rodinu. Technika TRE® je vhodná pro děti od 5 let. Doba, po kterou se dítě věnuje nácviku a praktikování, je kratší než u dospělých. Seznámení se s metodou, úměrně schopnostem a věku dítěte, trvá maximálně hodinu a následné setkání od 30 do 45 min. Hravou formou se dítě učí vnímat signály svého těla. Využíváme techniky mindfulness i muzikoterapie. Během celého procesu je přítomen rodič či opatrující osoba, aby se dítě cítilo v maximálním bezpečí. U starších dětí si o přítomnosti rodiče dítě rozhoduje samo. Podmínkou práce s dítětem je osobní zkušenost doprovázející osoby s metodou TRE®, protože je nutné poskytnout dítěti adekvátní asistenci při domácí praxi. 

"TĚLO NIKDY NELŽE...STAČÍ MU DŮVĚŘOVAT A NÁSLEDOVAT HO."

Tělo jako zdroj - Piet Hein:

"DUŠE JE MOŽNÁ POUHÁ PŘETVÁŘKA,

MYSL PŘÍLIŠ SMYSLU NEDÁVÁ.

VAŽME SI TEDY HODNOTY TOHO,

CO MŮŽEME OKUSIT A CÍTIT." 


Tarthang Tulku 

"NAŠE POCITY A NAŠE TĚLO JSOU JAKO VODA, KTERÁ SE VLÉVÁ DO VODY. A MY SE V ENERGIÍCH SVÝCH TĚLESNÝCH POCITŮ UČÍME PLAVAT." 

Dr. David BERCELI

Techniku TRE®  vyvinul Dr. David Berceli, PhD, původní profesí fyzioterapeut, který roky pracoval ve válečných zónách v Africe a na Dálném Východě. Po zkušenostech s vysoce traumatizovanými lidmi a po uzdravení sebe sama, zaměřil svou pozornost k pochopení instinktivního chování savců a jejich adaptačních mechanismů. Výzkum ho přivedl k pochopení, že tělo má přirozenou schopnost aktivovat třesem sebeúzdravné procesy, které přispívají k zotavení z traumatu, chronického stresu a napětí. Za posledních 20 let naučil Dr. David Berceli techniku TRE® tisíce lidí po celém světě. Jeho knihy byly přeloženy do mnoha jazyků a přibližně 60 zemí v současnosti nabízí certifikační programy TRE®. Metoda TRE® se úspěšně používá po celém světě a pomáhá lidem uzdravit se vlastními silami z chronického napětí, úzkosti, stresu a symptomů po traumatu. 


                                                   "VNĚJŠÍ KONFLIKTY KONČÍ S ÚSVITEM VNITŘNÍHO MÍRU."

Není nad osobní zkušenost....

"Není uvolnění jako uvolnění. Netušila jsem a nevěřila, že je možné pracovat samostatně pouze nervovým systémem a cítit nervová vlákna. Třes v těle vyvolaný technikou TRE je úplně jiný než běžný třes svalů při posilování, kdy v pozici už nemůžete vydržet. Tenhle třes mi připomíná "nekonečnou lehkost bytí". Jednoduchá, nenáročná a přirozená technika s velkými výsledky."                                                                   

OZVĚTE SE

Propojte se se svými instinkty a objevte cestu k uvolnění pomocí moudrosti svého těla. Naučte se jemně aktivovat přirozený mechanismus své nervové soustavy a skrze inteligenci těla proměňte svůj život. Napište mi, zazvoňte, ozvu se zpět. Děkuji.

"Umění pouštět věci neslouží k zapomnění nebo odpuštění minulosti. Jde o uvolnění energie uvízlé v minulosti. Energie, která naše životy navrací do přítomnosti a která je nezbytná k dosažení nové budoucnosti."                                                                          RICHARD HOLLOWAY