2022 - TRE


TRE®

Uvolňování napětí, stresu a traumatu pomocí přirozeného mechanismu nervového systému. 

Jednoduchá technika, která bezpečným a kontrolovaným způsobem aktivuje přirozený třes našeho těla. 

Univerzální a dostupná léčebná metoda pro každého.

TRE® 

TRE® (Tension and Trauma Release Exercise) je série jednoduchých cviků, které bezpečně aktivují přirozený reflex našeho těla. Mechanismus třesu nebo vibrací, pomáhá tělu uvolnit hluboké svalové vzorce, nahromaděný stres, úzkost, fyzické i psychické napětí, chronickou bolest způsobenou emocemi a trauma. Zklidňuje nervový systém. Tento mechanismus umožňuje tělu návrat do stavu klidu a uvolnění. Je to součást přirozených samoléčebných schopností našeho těla. Reflexní vibrace svalů, aktivovaná bezpečným a kontrolovaným způsobem, je ve většině případů příjemná a uklidňující. Pravidelná osobní praxe TRE® zvyšuje pocit klidu, pohody i  odolnost vůči stresu. Zklidňují se mozkové vlny, centrální nervový systém a uvolňuje se svalové napětí. 

Metoda TRE® je přínosná pro každého. Její benefity oceníte zejména zažíváte-li náročné zkušenosti či chcete-li prohloubit svou relaxaci. Uvolňuje přebytečné napětí ze svalů a zklidňuje nervový systém.

PERMANENTNÍ STRES
CHRONICKÉ BOLESTI
NAPĚTÍ
ÚZKOST
PANIKA
PODRÁŽDĚNOST
SMUTEK
NESPAVOST
ÚNAVA
RELAX

BENEFITY TRE®

 • CELKOVÝ POCIT POHODY
 • ZVÝŠENÝ POCIT KLIDU
 • BALANCOVANÝ NERVOVÝ SYSTÉM
 • ZVÝŠENÁ ODOLNOST VŮČI STRESU
 • ROZVOJ EMOČNÍ INTELIGENCE
 • ZLEPŠENÁ EMOČNÍ ODOLNOST
 • SNÍŽENÍ NAPĚTÍ A FYZICKÉ BOLESTI
 • ZVÝŠENÁ ENERGIE A MOTIVACE
 • ZDRAVĚJŠÍ VZTAHY
 • ZLEPŠENÁ KONCENTRACE A SOUSTŘEDĚNÍ
 • LEPŠÍ KVALITA SPÁNKU
 • ZLEPŠENÍ PRODUKTIVITY
 • SNÍŽENÍ POSTTRAUMATICKÝCH PŘÍZNAKŮ

"TĚLO NIKDY NELŽE...STAČÍ MU DŮVĚŘOVAT A NÁSLEDOVAT HO."

Tělo jako zdroj - Piet Hein:

"DUŠE JE MOŽNÁ POUHÁ PŘETVÁŘKA,

MYSL PŘÍLIŠ SMYSLU NEDÁVÁ.

VAŽME SI TEDY HODNOTY TOHO,

CO MŮŽEME OKUSIT A CÍTIT." 

Dr. David BERCELI

Techniku TRE®  vyvinul Dr. David Berceli, PhD, původní profesí fyzioterapeut, který roky pracoval ve válečných zemích v Africe a na Dálném Východě. Po zkušenostech s vysoce traumatizovanými lidmi a po uzdravení sebe sama, zaměřil svou pozornost k pochopení instinktivního chování savců a jejich adaptačních mechanismů. Výzkum ho přivedl k pochopení, že tělo má přirozenou schopnost aktivovat třesem sebeúzdravné procesy, které přispívají k zotavení z traumatu, chronického stresu a napětí. Za posledních 20 let naučil Dr. David Berceli techniku TRE® tisíce lidí po celém světě. Jeho knihy byly přeloženy do mnoha jazyků a přibližně 60 zemí v současnosti nabízí certifikační programy TRE®. Metoda TRE® se úspěšně používá po celém světě a pomáhá lidem uzdravit se vlastními silami z chronického napětí, úzkosti, stresu a symptomů po traumatu. 


                                                   "VNĚJŠÍ KONFLIKTY KONČÍ S ÚSVITEM VNITŘNÍHO MÍRU."

Není nad osobní zkušenost....

"Není uvolnění jako uvolnění. Netušila jsem a nevěřila, že je možné pracovat samostatně pouze nervovým systémem a cítit nervová vlákna. Třes v těle vyvolaný technikou TRE je úplně jiný než běžný třes svalů při posilování, kdy v pozici už nemůžete vydržet. Tady byste naopak chtěli v třesu vydržet na věky a užívat si "nekonečnou lehkost bytí". Jednoduchá, nenáročná a přirozená technika s velkými výsledky."                                                                   

"Umění pouštět věci neslouží k zapomnění nebo odpuštění minulosti. Jde o uvolnění energie uvízlé v minulosti. Energie, která  naše životy navrací do přítomnosti a která je nezbytná k dosažení nové budoucnosti."

RICHARD HOLLOWAY