AROMA ESSENCES ART

 Esenciální oleje jsou koncentrovanou silou přírody s komplexním účinkem na naše zdraví. Působí na naše tělo, mysl i duši v dokonalé harmonii. Jsou skutečným pokladem a léčivým darem Země.


AROMA ESSENCES ART  

INDIVIDUÁLNÍ TRAUMA-INFORMED AROMATERAPIE

INHALAČNÍ TYČINKA

Připravujeme....

PŘÍRODNÍ OLEJOVÝ PARFÉM 

Připravujeme.....

PŘÍRODNÍ PARFÉM SPRAY

Připravujeme...

„Umění života v každé kapce“

BACH AROMA ESSENCES ART

Harmonie a síla přírody

AROMAPSYCHOLOGIE

Esenciální oleje někdy bývají označovány jako "duše rostliny". Působí nejen na  tělesné, ale i na duševní rovině. Ovlivňují nervovou soustavu a psychický stav. Správná volba esenciálních olejů vede k obnově emocionální a duševní rovnováhy. Aromaterapie dokáže hluboce ovlivnit psychiku, uvolnit mysl i povznést ducha. Přírodní esenciální oleje působí na vědomé i nevědomé úrovni. Jedná se o bioregulační proces využívající vysoce koncentrované extrakty rostlin. Rozlišujeme tři základní účinky. Stimulaci, kterou využíváme například pro zlepšení koncentrace při zvýšeném psychickém a fyzickém výkonu. Relaxaci, potřebujeme-li odstranit nervové a psychické napětí, věnovat se meditačním technikám, uvolnit se či usnout. Adaptaci lze nejzřetelněji pozorovat u stresových poruch (PTSD). Adaptogenní efekt se projevuje na autonomní nervové soustavě, ovlivňuje mozkovou činnost a hormonální aktivitu. To vede k harmonizaci duševního stavu a zlepšení imunity. 

HISTORIE AROMATERAPIE

Již staří Sumerové, Egypťané, Řekové, Číňané či Aztékové znali sílu a účinky vonných rostlin. Využívali je při léčení i během náboženských rituálů. Stěny egyptských hrobek a chrámů stejně jako starověké spisy dokládají užívání kadidla, myrhy, santalu, jalovce, ambry či skořice a jejich výsostné postavení. Vůně sloužily jako obětiny božstvům, používaly se při rituální očistě a obřadech. Vonné oleje byly a jsou nedílnou součástí tradiční medicíny. Nejslavnější lékaři naší historie, Hippokrates či Avicenna, znali magii "voňavé lékárny". Vonné oleje byly používány při korunovaci králů, pomazání vyprovázelo mrtvé na jejich poslední cestě. Dodnes se poskytuje svátost pomazání nemocných. Kolébkou novodobého oboru aromaterapie se na přelomu 19. a 20. století stala Francie. Francouzský model užívá esenciální oleje v čisté neředěné formě. Anglická metoda se vyznačuje aplikací na kůži za pomoci nosných olejů. Německý přístup preferuje inhalaci, která de facto okamžitě ovlivňuje hypotalamus, řídící centrum hormonů a limbický mozek, jež je zodpovědný za naše emoce. Skrz krevní řečiště je tak ovlivňován celý organismus. 

NAŠI DODAVATELÉ ESENCIÁLNÍCH OLEJŮ

BEWIT
OSHADHI
ESSENTIA NOBILIS
NOBILIS TILIA
FLORIHANA
LANDROME 
SOZOLE ROSE

BEZPEČNÉ POUŽÍVÁNÍ ÉTERICKÝCH OLEJŮ


Aromaterapii se věnuji jako komplementární disciplíně, se snahou funkčním způsobem podpořit osobní procesy, uvolňování stresu, napětí a traumatu. Nevěnuji se aromaterapeutické kosmetice ani klasickým aromaterapeutickým masážím. S touto zakázkou prosím oslovte kolegy, kteří vám rádi vyjdou vstříc. 


AROMA ESSENCES ART

Neviditelný svět vůní a jeho magie je úžasnou formou péče o tělo i duši. Během okamžiku dokáže proměnit naše prožívání a pomocí čichu nás propojuje se zdrojem klidu a bezpečí. Domluvte si termín, objevte svět esenciálních olejů a nechte se hýčkat v příjemném prostředí studia Zelený zvon. Napište mi, zazvoňte, ozvu se zpět. Děkuji.

"VŮNĚ JE ŘEKOU NAŠÍ PAMĚTI, OÁZOU PŘÍTOMNOSTI A NEBESKOU BRANOU VĚČNOSTI."

                                                                            P. M.

MILUJETE ESENCIÁLNÍ OLEJE?