AROMATERAPIE Esenciální oleje jsou koncentrovanou silou přírody s komplexním účinkem na naše zdraví. Působí na naše tělo, mysl i duši v dokonalé harmonii. Jsou skutečným pokladem a léčivým darem Země.


HISTORIE AROMATERAPIE

Již staří Sumerové, Egypťané, Řekové, Číňané či Aztékové znali sílu a účinky vonných rostlin. Využívali je při léčení i během náboženských rituálů. Stěny egyptských hrobek a chrámů stejně jako starověké spisy dokládají užívání kadidla, myrhy, santalu, jalovce, ambry či skořice a jejich výsostné postavení. Vůně sloužily jako obětiny božstvům, používaly se při rituální očistě a obřadech. Vonné oleje byly a jsou nedílnou součástí tradiční medicíny. Nejslavnější lékaři naší historie, Hippokrates či Avicenna, znali magii "voňavé lékárny". Vonné oleje byly používány při korunovaci králů, pomazání vyprovázelo mrtvé na jejich poslední cestě. Dodnes se poskytuje svátost pomazání nemocných. Kolébkou novodobého oboru aromaterapie se na přelomu 19. a 20. století stala Francie. Francouzský model užívá esenciální oleje v čisté neředěné formě. Anglická metoda se vyznačuje aplikací na kůži za pomoci nosných olejů. Německý přístup preferuje inhalaci, která de facto okamžitě ovlivňuje hypotalamus, řídící centrum hormonů a limbický mozek, jež je zodpovědný za naše emoce. Skrz krevní řečiště je tak ovlivňován celý organismus. 

AROMAPSYCHOLOGIE

Esenciální oleje někdy bývají označovány jako "duše rostliny". Působí nejen na  tělesné, ale i na duševní rovině. Ovlivňují nervovou soustavu a psychický stav. Správná volba esenciálních olejů vede k obnově emocionální a duševní rovnováhy. Aromaterapie dokáže hluboce ovlivnit psychiku, uvolnit mysl i povznést ducha. Přírodní esenciální oleje působí na vědomé i nevědomé úrovni. Jedná se o bioregulační proces využívající vysoce koncentrované extrakty rostlin. Rozlišujeme tři základní účinky. Stimulaci, kterou využíváme například pro zlepšení koncentrace při zvýšeném psychickém a fyzickém výkonu. Relaxaci, potřebujeme-li odstranit nervové a psychické napětí, věnovat se meditačním technikám, uvolnit se či usnout. Adaptaci lze nejzřetelněji pozorovat u stresových poruch (PTSD). Adaptogenní efekt se projevuje na autonomní nervové soustavě, ovlivňuje mozkovou činnost a hormonální aktivitu. To vede k harmonizaci duševního stavu a zlepšení imunity. 

ESENCIÁLNÍ OLEJE

Připravujeme 

SYNERGICKÉ SMĚSI

Připravujeme

ČISTÉ PŘÍRODNÍ ESENCE ROSTLIN

BEWIT - BE WITH LOVE - BEWIT.LOVE

Česká společnost BEWIT .... 

MILUJETE ESENCIÁLNÍ OLEJE?

BEZPEČNÉ POUŽÍVÁNÍ ÉTERICKÝCH OLEJŮ


INHALACE

KOŽNÍ APLIKACE

VNITŘNÍ UŽITÍ

Pouze pod dohledem profesionálního aromaterapeuta či lékaře.

KONTRAINDIKACE*

Těhotné: anýz, badyán, bazalka typ methylchavikol, bříza, cedr, citronela, cypřiš, estragon, fenykl, ho-sho, hřebíček, jalovec chvojka, jalovec, jasmín, kafr, kasie, kopr, lavandin, levandule spike a stoechas, libavka, majoránka, máta polej, mrkev, myrha, oregano, pelyňky, petržel, routa, rozmarýn, řebříček, santolina, skořice, šalvěj, túje, vratič, yzop.

Děti do 2 let: máta peprná, tymián tymol, eukalyptus globulus, levandule stoechas, meduňka, anýz, pelyněk, kafr, hřebíček, ho-sho, yzop, citrónová tráva, litsea, libavka, bříza, dubový mech, oregano, badyán.

Fototoxicita (po aplikaci na pokožku se není vhodné po dobu 12 hodin vystavovat slunci): všechny EO z citrusů, bergamot, třezalka, aloiska, kmín římský, aksamitník.

Osoby trpící epilepsií: kafr, yzop, lavandin, levandule spike a stocheas, santolina, rozmarýn, šalvěj levandulová, řebříček, ho-leaf, pelyněk.

*Marie Noe; Aromaterapie do kapsy, Malá encyklopedie éterických olejů; One Woman Press, 2014.


"Vůně je řekou naší paměti, oázou přítomnosti a nebeskou branou věčnosti..."

P. M.