KUNDALINI JÓGA


KUNDALINI JÓGA

KUNDALINI JÓGA je označována jako "jóga VĚDOMÍ". Jedná se o ucelený jógový systém, který pro západní svět zpřístupnil Yogi Bhajan. Vychází se sikhské tradice, kde byl po staletí předáván jako tajné učení. Prastaré tělesné formy jógy, které jsou řazeny do sestav se specifickým účinkem, kombinuje s dechovými cvičeními a zpěvem manter. Fyzické cvičení propojené s dechem a zvukem stabilizuje nervový systém, energetická centra těla a jejich psychosomatické funkce. Důležitou součástí praxe KUNDALINI JÓGY jsou různé typy meditací, které kultivují naši mysl a pozornost, podporují koncentraci a schopnost setrvat v přítomném okamžiku. Tím se uvolňuje napětí a stres, emoční vzorce i obranné psychické mechanismy. Každá lekce KUNDALINI JÓGY zahrnuje i relaxaci, umožňující integraci nových zkušeností na rovině tělesné i duševní. 

KUNDALINI JÓGA  je cesta k rovnováze vnitřního a vnějšího světa. Vede k vnitřní moudrosti a inteligenci srdce. Odkrývá svět nenáboženské spirituality a kreativního potenciálu lidské existence. Harmonizuje naši fyzickou i psychickou kondici a zlepšuje kvalitu života. Pozvedá úroveň vědomí, rozvíjí sebeúctu, sebedůvěru a sebekázeň v laskavém a soucitném pojetí.

"Stejně jako všechny řeky vedou k oceánu, všechny jógy vedou k vystoupení Kundalini. Co je Kundalini? Je to kreativní potenciál člověka."

YOGI BHAJAN

Je mnoho cest, jak se vrátit domů, do svého srdce. Na této cestě se setkáváme se spoustou překážek, které jsme si sami vědomě  či nevědomě vytvořili. KUNDALINI JÓGA nás mistrně vede k pohledu do zrcadla vlastní duše, ke změně vzorců myšlení a chování. Vede nás k tomu, abychom mohli prožít život v radosti, lásce a důvěře v sebe i v samotný život. Jednotlivé asány, dechová cvičení, zpěv manter i meditace provází tělo i mysl k pozvednutí našeho vědomí. K rozsvícení vnitřního světla a probuzení životní síly. K zážitku jednoty a k poznání, že všechny zázraky světa jsou skryty v nás samotných. Jediné, co od nás očekávají, že jim dáme prostor se projevit. Během lekcí KUNDALINI JÓGY se můžete potkat s pestrou škálou zážitků, na fyzické i psychické úrovni. Na jejím konci však odcházíte s pocitem uvolnění a přílivem energie. Při pravidelné praxi získáte zdravé a pružné tělo i jasnou a klidnou mysl. Zkuste tedy otevřít své srdce proudu Nekonečného vědomí a objevte prostor vnitřního klidu a míru.

YOGI BHAJAN

Yogi Bhajan, vlastním jménem Harbhajan Singh Puri, se narodil v srpnu 1929 v dnešním Pákistánu.  Byl prvním mužským potomkem rodiny z vyšší vrstvy, který se narodil po 25 letech modliteb. Od věku 6 let byl jeho duchovním učitelem Sant Hazara Singh, který ho v 16-ti letech uznal mistrem Kundalini jógy. Věnoval se i studiu Bílé tantrické jógy, hathajógy a vedantské filozofii. Formální vzdělání ukončil titulem PhDr. v oboru psychologie. Od roku 1968 působil nejprve v USA a po té i v Evropě a jako první veřejně vyučoval Kundalini jógu. Roku 1985 inicioval vznik Mezinárodního dne mírové modlitby (International Peace Prayer Day) - společnou modlitbu za světový mír. Zemřel v říjnu 2004 ve věku 75 let v Novém Mexiku.

Není nad osobní zkušenost...

"Síla energie při Kundalini józe je nepopsatelná a těžko se dá k něčemu přirovnat. Je to asi jako kdybych vyprávěla o tom, jak voní les. Můžu popisovat, co chci, ale dokud nepůjdete do lesa a nečichnete si, stejně nebudete vědět, jaká ta vůně je! Petra vás dokáže bezpečně dostat do stavu, kdy nevnímáte své fyzické tělo a tančíte se svou duší. Kouzlo Kundalini je v tom, že se každý dostane tam, kam je mu dovoleno a odnese si přesně to, co potřebuje. Pro mě se stala Kundalini jóga srdcovou záležitostí."

OZVĚTE SE

Máte zájem vyzkoušet Kundalini jógu v komorním prostředí? Dáváte přednost individuálním lekcím? Máte zájem o Kundalini jógu ve firmě? Napište mi, zazvoňte a najdeme řešení. Děkuji.


"Naděje není předpovědí budoucnosti, je deklarací toho, co je možné."

YOGI BHAJAN

YOGI TEA ® 

Ajurvéda, starodávný systém vědomého a zdravého života, vznikla v Indii před více než pěti tisíci lety. Na Západě, kde byla poprvé představena koncem šedesátých let minulého století, se často označuje jako nauka o životě (Ajur = život, Véda = věda nebo nauka). V roce 1969 začal na Západě učit jógu Yogi Bhajan, mistr Kundaliny jógy a inspirativní učitel ajurvédy a celostního přístupu k životu. Se svými studenty sdílel moudrost, znalosti zdravého života a přínos vybraných bylin a koření, zatímco jim podával zklidňující voňavý kořeněný čaj, kterému začali studenti láskyplně říkat Yogi Tea (neboli jogínův čaj). I dnes můžete najít stejnou inspiraci v každém šálku YOGI TEA®.
Lidská bytost je celkem, skládajícím se z těla, mysli a duše. Abychom prospívali, musíme se vědomě stravovat a hýbat tak, aby naše tělo prospívalo. Musíme však vyživovat i naši mysl a duši pomocí inspirace. Každý šálek YOGI TEA® inspiruje. Moudrem na každé visačce sáčku a inspirující jógovou pozicí na každé krabičce Vás zveme k dodání rovnováhy Vaší duši, zatímco budou Vaše smysly uchváceny lahodným šálkem YOGI TEA®.