Dr. PAŽOUREK KOZLÍK LÉKAŘSKÝ 50 ml

Dr. PAŽOUREK KOZLÍK LÉKAŘSKÝ

Doplněk stravy. Tinktura z kozlíku lékařského podporuje duševní zdraví, odpočinek a relaxaci. Navozuje příznivé podmínky k usínání a prohlubuje spánek.

Obsah: 50 ml

Výrobce: Dr. PAŽOUREK

 

190,00 Kč

Dr. PAŽOUREK KOZLÍK LÉKAŘSKÝ

Doplněk stravy. 

TINKTURA Z KOZLÍKU LÉKAŘSKÉHO podporuje duševní zdraví, odpočinek a relaxaci. Navozuje příznivé podmínky k usínání a prohlubuje spánek.

Kozlík lékařský, latinsky Valeriana officinalis, je léčivá, vytrvalá bylina z čeledi zimolezovitých. Kozlík se označuje za jednu z prvních homeopaticky využívaných bylin. Kozlíková tinktura je známa a užívána již od středověku a to hlavně jako přírodní produkt při stavech nespavosti a potížích s usínáním.

Pro své uvolňující účinky je KOZLÍK LÉKAŘSKÝ doporučován jako sedativum při úzkosti, třesu, bolestech hlavy a nervovém podráždění. Odstraňuje neklidem způsobené žaludeční křeče a pocity strachu. Tinkturu z kozlíku lze aplikovat také při menstruačních bolestech, zažívacích obtížích, zvracení psychického původu nebo migrénách - může pomoci ženám při potížích v období klimaktéria.

Tinkturou z kozlíku lze tišit bolesti a uvolnit křeče. Má uklidňující účinek při srdečních neurózách, úzkosti, bušení srdce a nervovém vyčerpání. Obsahové látky kozlíku lékařského regulují činnost svalového aparátu srdce, působí proti srdeční arytmii, rozšiřují koronární cévy, čímž snižují krevní tlak. Kozlík lékařský má příznivý vliv také na poruchy štítné žlázy.

Malé dávky povzbuzují aktivitu a zvyšují koncentraci, větší dávky uklidňují a tlumí. Na rozdíl od "starých" léků pro spaní nevzniká na kapky z kozlíku závislost.

Schválená tvrzení dle platných nařízení EU: 

Kozlík lékařský (Veleriana officinalis) podporuje:

  • duševní zdraví a relaxaci,
  • eliminuje stres,
  • kognitivní funkce,
  • normální trávení,
  • normální činnost kardiovaskulárního systému,
  • normální krevní tlak,
  • normální činnost srdce,
  • usínání a zdravý spánek.

Obsah: 50ml

Doporučené dávkování: 2-3x denně 20 kapek

Skladování: Uchovávejte při teplotě ideálně do 15°C, nejlépe v chladničce. Chraňte před přímým slunečním zářením.

Upozornění: Doplněk stravy s rostlinným extraktem. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Skladujte v suchu při teplotě do 25°C. Chraňte před přímým slunečním zářením. U dětí, kojících a těhotných žen je vhodná konzultace s lékařem. Není vhodné pro děti do 3 let. Ukládejte mimo dosah dětí. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním. Vyrobeno v ČR. 

Přírodní bylinné preparáty Dr. PAŽOUREK jsou nejvyšší kvality a jsou připravovány na základě více než třicetileté lékařské praxe MUDr. Iva Pažourka, který kombinuje klasickou a přírodní medicínu. Funkčním způsobem propojuje potřeby těla i duše, znalosti našich předků i východní medicíny.