BUBEN ŠTĚSTÍ ALIKVÓTNÍ - ZLATÝ ALIKVÓT***

BUBEN ŠTĚSTÍ Zlatý alikvót

Rozměr: 300 mm

Váha: 4,8 kg

Buben je vyroben z vysoce kvalitního rezonančního kovu o tloušťce 3 mm.

Včetně páru paliček.

6 990,00 Kč

Zlatý Alikvót je oboustranný bubínek, který zní oběma stranami najednou. Alikvótní zvuk vyvolává druhá strana bubínku, na které je stejná nota, ale trochu jiný jazýček a zvuk. Úderem na jedné straně na jazýček, začne stejná nota na druhé straně vibrovat. Tedy jedna strana souzní s druhou stranou a navzájem tvoří dlouhý a harmonický zvuk, něco jako kdyby se ozývalo echo ve velké místnosti. Tento druh zvuku znáte také z varhan nebo i z gregoriánského zpěvu, který byl používán v kostele. Bohužel mikrofon není schopen v plné míře zachytit to nejcennější, což je opravdová síla zvuku bubínku a především jeho vibraci.

Má průměr 300 mm, váží 4,8 kg a je vysoký 140 mm. Je vyroben z vysoce kvalitního rezonančního kovu o tloušťce 3 mm. Bubínky jsou kaleny v peci při vysoké teplotě a díky kvalitní úpravě povrchu nevyžadují další zpracování ani ochranu.

Na bubínek je možné hrát z obou stran. Z jedné strany jsou noty rozložené klasicky (jak děláme u většiny bubínků), aby na ně bylo možné hrát intuitivně bez znalosti not, což většinou milují děti. Nebo z druhé strany, kde jsou noty rozložené za sebou tak, jak většinou chtějí muzikanti. Každá strana tedy zní trochu jinak.

Bubínek je idealní pro zvukoterapii, meditaci, jógu a koncentraci na nějaké skvělé přání. Bohužel ho nelze efektivně použít na vibrační masáže, na to jsou lepší bubínky jednostranné, ale tento bubínek například lépe čistí prostor. Každý z Vás se s tímto bubínkem může stát zvukoterapeutem, minimálně pro svoji rodinu.

Ideální je hrát pomalu a v rovnováze, bubínek je velmi citlivý a nemá rád, když se na něj hraje silou. Hra je intuitivní, neexistují žádná pravidla, jak by se mělo nebo nemělo hrát a tak se může ze hry na Buben Štěstí radovat kdokoliv bez sebemenšího hudebního vzdělání. Bubínek navíc umožňuje tzv. mnohohru, kdy dokáže sladit hru dvou i více hráčů a tím sbližuje nejen děti, ale i dospělé. Často proto slýcháme od našich zákazníků, že bubínek jim pomohl překonat těžká období.

S paličkami je hra jednodušší a až se vaše dovednosti zlepší, je možné hrát pouze prsty. Abyste se mohli rovnou vrhnout na hraní, věnujeme Vám ke každému bubínku jeden pár ručně vyrobených paliček jako dárek.

Pro snadné naučení nových melodií a vyčištění zvuku, doporučujeme dokoupit Zátku na bubínek případně Magnet ve tvaru lotosového květu.

Poznámka: Povrch bubínku nemusí být ideálně rovný z důvodu ruční výroby a také nelze nanášet mnoho barevných vrstev, aby nedocházelo k tlumení zvuku. Zobrazený odstín bubínku se může od skutečnosti lišit - barevnost závisí na nastavení a kvalitě vašeho monitoru.