BRAINMAX PURE BIO MLADÝ JEČMEN 250 g***

PURE BIO BARLEY GRASS POWDER - BIO MLADÝ JEČMEN

Mladý ječmen je výživná zelená superpotravina nabitá antioxidanty, chlorofylem, vlákninou, enzymy, aminokyselinami a kyselinami listovou, pantothenovou a propionovou. Zároveň je ječmen bohatý na karotenoidy. Je ideální k detoxikaci organismu, má pozitivní vliv na krvetvorbu, má zásadité pH, je lehce stravitelný a ideální k doplnění důležitých živin.

Obsah: 250 g

Výrobce: VOTAMAX

199,00 Kč
Skladem

 BRAINMAX PURE BIO BARLEY GRASS POWDER - BIO MLADÝ JEČMEN

BRAINMAX BIO MLADÝ JEČMEN pochází listů mladých rostlin ječmene. Sklízí se v období před výkvětem, protože v této době obsahuje nejvíce cenných živin a neobsahuje lepek. Je pěstován v souladu s ekologickým zemědělstvím, neobsahuje žádné pesticidy, herbicidy ani jiné látky a nese tak označení BIO. Organický prášek z mladého ječmene lze použít jako přísadu do smoothies nebo jednoduše rozmíchat ve sklenici vlažné vody spolu s citrónovou nebo limetkovou šťávou.

Naše strava mnohdy neobsahuje dostatek ovoce a zeleniny, ale díky několika zeleným potravinám to můžeme snadno dohnat a to například v pouhých dvou lžičkách mladého ječmene. Jedná se o čerstvé mladé výhonky ječmene. Ten patří mezi nejstarší pěstovanou trávu na světě a její historie sahá až do doby před 5000 lety př.n.l.

Prášek z mladého ječmene je vynikajícím zdrojem rostlinných bílkovin a je nabitý nezbytnými vitamíny a minerály, antioxidanty, beta-karotenem, vápníkem, chlorofylem, vlákninou a mnoha dalšími živinami, které vaše tělo potřebuje každý den. Železo a chlorofyl, který mladý ječmen obsahuje, jsou prospěšné při zvyšování hladiny červených krvinek a lze jej tak doporučit při anémii. Je vhodný k detoxikaci, efektivnímu doplnění deficitních vitamínů a minerálů a k podpoře vitality organismu. Doporučujeme pít na lačno, aby tak tělo využilo co nejefektivněji výše zmíněné látky.

TIP na přípravu: Prášek z mladého ječmene jednoduše rozmícháte ve vodě, džusu nebo můžete přidat do snídaňového smoothie a ochutit citronovou nebo limetkovou šťávou.

Přednosti BrainMax Pure Mladého ječmene v prášku:

 • Vysoké množství biologicky aktivních látek.
 • Posílení celkové kondice.
 • Podpora červených krvinek.
 • Obsahuje vitamíny, minerální látky a chlorofyl.
 • Bez konzervantů, barviv a dochucovadel.
 • 100% BIO, VEGAN.
 • Přirozeně bezlepkový.

Dávkování

 • 1 čajovou lžičku prášku rozmíchejte (2g) s 200-300 ml vody a vypijte. Pijte 2x - 3x denně a následně 30 minut nejezte. Doporučujeme nalačno před snídaní.

Vysoký obsah chlorofylu

 • Obsahuje velké množství chlorofylu. Pigmentu, který má antioxidační vlastnosti, pomáhá bojovat proti volným radikálům a podporuje tvorbu červených krvinek.

Zdroj vitamínů a minerálů

 • Bohatý zdroj vitamínů skupiny B a minerálů včetně fosforu, hořčíku, mědi, železa manganu

  .

Lehce stravitelný

 • Prášek z mladého ječmene je lehce stravitelný a ideální k pití na lačno pro využití všech cenných látek.

Výživové údaje na 100g

Energetická hodnota 1305 kJ / 310 kcal
Tuky 1,1 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 0,2 g
- z toho mononenasycené mastné kyseliny 0 g
- z toho polynenasycené mastné kyseliny 0,8 g
Sacharidy 49 g
- z toho cukry 11 g
Vláknina 24 g
Bílkoviny 15 g
Sůl 0,5 g
Vitamin C 120 mg
Vápník 498 mg
Fosfor 715 mg
Hořčík 154 mg
Železo 17 mg (200% DDD)
Zinek 1,6 mg (71% DDD) 

CHLOROFYL je zelený pigment, který rostliny používají během fotosyntézy. Je zodpovědný za to, že rostlinám pomáhá absorbovat energii ze slunečního záření. Červené krvinky obsahují molekulu zvanou hemoglobin, který má velmi podobnou chemickou strukturu jako chlorofyl. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že hemoglobin je založen na železe, zatímco chlorofyl je založen na hořčíku. Právě díky tomu může být mladý ječmen vhodný pro osoby s anémií.

BRAINMAX

Doplňky stravy, které v sobě spojují sílu přírody a poznatků moderní vědy. Zakladatelem společnosti VOTAMAX, která je vyrábí, je Jiří Votava. Zhmotnil svůj sen, že bude vyrábět doplňky stravy, které budou zvyšovat výkonnost stimulací mozkových neurotransmiterů. Jejich složení je navrženo podle nejnovějších poznatků z oblasti zvyšování mentálního i fyzického výkonu a optimalizace zdraví ve spolupráci s Mgr. Adamem Česlíkem. Všechny produkty jsou vyráběny v České republice z prvotřídních surovin s vysokou biodostupností. Velký důraz je kladen na minimalizaci balastních složek a umělých sladidel. Produkty BrainMax a Performance jsou vyvíjeny za účelem vašeho každodenního překonávání vlastních limitů.