BLISS AYURVEDA ACIGARD

BLISS AYURVEDA ACIGARD

Bylinný doplněk stravy. Lehké zažívání, překyselení žaludku, chuť k jídlu, očista trávicího systému. ACIGARD  je čistě přírodní kombinace extraktů z tradičních ájurvédských bylin, zcela bez vedlejších účinků.

Dávka na jeden měsíc.

Balení: 60 tablet, 1000mg/1kapsle

Výrobce: BLISS AYURVEDA

599,00 Kč

BLISS AYURVEDA ACIGARD

Doplněk stravy. 

ACIGARD je komplexním nástrojem pro regulaci normální sekrece trávicích šťáv. 

 • vyrovnává hladinu kyselin v žaludku
 • zlepšuje trávení
 • vyživuje sliznici žaludku
 • zlepšuje chuť k jídlu
 • snižuje příznaky pálení žaludku či refluxu
 • snižuje těžkost a nevolnosti po jídle
 • snižuje nadýmání
 • pomáhá s gastritidou
 • užitečný při ranní slabosti

ACIGARD je bylinný preparát se synergickým složením, které pomáhá vyrovnat hladinu žaludečních kyselin a zlepšuje trávení. Vyživuje sliznici žaludku. Zlepšuje chuť k jídlu, snižuje příznaky pálení žáhy či refluxu, nevolnosti, bolesti a těžkost v oblasti žaludku. Pomáhá při nadýmání. Univerzální a bezpečný prostředek proti pálení žáhy, stejně jako účinná žaludeční podpora při gastritidě a peptickém vředu.

Hyperacidita (překyselení) souvisí s poruchami produkce kyseliny v žaludku, což vede k různým poruchám trávení. Jedná se o jeden z nejčastějších převládajících problémů v dnešní době kvůli měnícím se životnímu stylu a nezdravé rutině ve stravování.

Moderní život plný stresu, nezdravé a vysoce zpracované potraviny, nadměrné užívání koření, studené nápoje, nebo mnoho alkoholu, patří k nejčastějším příčinným faktorům nevyváženosti žaludeční kyseliny. Mezi nejčastější příznaky nerovnováhy žaludeční kyseliny patří bušení srdce, kyselé říhání, nevolnost, zvracení, průjem a bolest v břiše, která se obvykle zhoršuje po příjmu potravy nebo při prázdném žaludku.

Častým projevem zvýšené kyselosti žaludku (acidity) je pálení žáhy, ke kterému dochází, když kyselý obsah žaludku vstupuje do jícnu. Tradiční léky proti pálení žáhy mají pouze symptomatický účinek a vlastnosti bumerangu: po jejich vysazení se pálení žáhy vrací s obnovenou silou a trávicí systém může ztratit řadu normálních sekrečních funkcí v důsledku nahrazení účinku léků. Proto je důležité najít přírodní prostředek na pálení žáhy, který pomůže normalizovat kyselost žaludečních šťáv bez blokování sekrece, ochrání žaludeční sliznici a jícen před rozvojem gastritidy, peptického vředu a refluxu.

ACIGARD obsahuje rostlinné složky s ochraňujícím, antispazmickým a antibakteriálním účinkem a je přirozenou alternativou syntetických léčiv.

Hlavní složkou ACIGARD  - Lékořice - má protikřečové, antibakteriální, protizánětlivé účinky, mírně snižuje kyselost žaludeční šťávy, pomáhá předcházet vředům a gastritidě a zpětnému působení kyselin. Lékořice také stimuluje uvolňování chemických látek, které se podílejí na hojení refluxem poškozené tkáně jícnu a žaludku. Kyselina glycyrrhizová, účinná látka lékořice, zabraňuje uchycení bakterie Helicobacter pylori (primární příčina gastritidy a ulcerace) na žaludeční sliznici.

Kamenná sůl (halit) je klasický ayurvédský přípravek, který normalizuje pH žaludeční šťávy (snižuje kyselost) a je také dobrým zdrojem elektrolytů, které schází v důsledku chronicky zvýšené kyselosti žaludku.

Bohatým zdrojem přírodního vápníku, který se tradičně používá k vyrovnání acidobazické rovnováhy žaludeční šťávy a rychlé pomoci při výskytu pálení žáhy je ulita perlorodky.

Pepřovník dlouhý hraje důležitou roli v normalizačním procesu trávení a zrychlení metabolismu, v kombinaci s cukrovou třtinou pomáhá bezpečně snížit nadměrnou kyselost žaludeční šťávy. Zázvorový esenciální olej uvolňuje žaludek a stimuluje peristaltiku, zlepšuje chuť k jídlu a trávení jídla, účinně bojuje proti nevolnosti a otoku. Plody Terminalia chebula - jedné z nejčastěji používaných rostlin v ájurvédě - obsahují třísloviny a kyselinu gallovou, která má antioxidační a posilující vlastnosti.

Pravidelné užívání přípravku ACIGARD  se doporučuje osobám s poruchami rovnováhy kyselosti žaludeční šťávy (pálení žáhy), s gastritidou, peptickým vředem, ezofagitidou, GERD (gastroezofageální reflux) , stejně jako lidem, kteří pravidelně užívají léky a preparáty s vysokým rizikem poškození žaludeční stěny (aspirin, léky proti bolesti atd.), alkohol, ostrá, pikantní a mastná jídla.

Užívá se ve spolupráci s Guggul Max na odstranění toxinů z těla jako očistná kúra Ama Pachana.

Aktivní složky - 2 tablety:

 • Glycyrhizza glabra (Lékořice lysá/Yastimadhu)
 • Phyllantus emblica (Indický angrešt/Amla)
 • Syzygium aromaticum (Hřebíček/Lavanga)
 • Saccharum officinarum (Cukrová třtina/Ikshu)
 • Zingiber officinale (Zázvor lékařský/Shunti)
 • Pipper longum (Pepřovník dlouhý/Pippali)
 • Cinnamomum zeylandicum (Skořicovník/Tvak)
 • Terminalia chebula (Vrcholák tříslovinný/Haritaki)
 • Draslík, chlor, vápník, sodík
 • Kamenná sůl a uhličitan vápenatý

Hlavní složky:

Glycyrhizza glabra (Lékořice lysá/Yastimadhu)

Phyllantus emblica (Indický angrešt/Amla)

Syzygium aromaticum (Hřebíček/Lavanga)

Saccharum officinarum (Cukrová třtina/Ikshu)

Zingiber officinale (Zázvor lékařský/Shunti)

Pipper longum (Pepřovník dlouhý/Pippali)

Cinnamomum zeylandicum (Skořicovník/Draksha)

Terminalia chebula (Vrcholák tříslovinný/Haritaki)

draslík, chlor, vápník, sodík 

Doporučení: Bylinné doplňky by neměly být používány jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte na chladném a suchém místě.

Upozornění: Není určeno dětem. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Není vhodné pro osoby s podezřením na rakovinu a s hypertenzí (obsahuje lékořici).

Doporučené dávkování: Užívejte 1 tabletu dvakrát denně s jídlem a zapijte teplou vodou. Optimální výsledek by měl být dosažen za minimálně 3 měsíce.

Balení: 60 tablet, 1000mg/1 tableta

Produkty společnosti BLISS AYURVEDA Pvt. Ltd. patří mezi světovou špičku v ájurvédské a přírodní medicíně. Jsou vyrobené z těch nejlepších surovin, mají vysokou kvalitu a účinnost, jelikož obsahují 1000 mg laboratorně ověřených nejúčinnějších bylin synergického složení v jedné tabletě. Holistické produkty BLISS AYURVEDA  jsou založeny na konceptu "Sanyog" - přesné kombinaci bylin ve vlastním složení a "Samskar" - pečlivém zpracování přeměny bylinné kombinace do výborného účinného přípravku. Formule s vícenásobným synergickým složením navržené tradičním ájurvédským způsobem a podpořené vědeckým výzkumem poskytují mnohem silnější účinky než jedno druhové bylinné produkty.