BEWIT NIMBOVÝ OLEJ ZE SEMEN 200ml

Na objednávku

BEWIT NIMBOVÝ OLEJ 200ml

Rostlinný, za studena lisovaný olej. Ayurvédský všelék.

Český botanický název: Zederach indický (nimba)
Anglický název: Neem oil
Latinský název: Melia Azadirachta Seed Oil
Země původu: Indie 

Zdroj: semenaObjem: 100 ml

Výrobce: BEWIT

205,00 Kč

NIMBOVÝ OLEJ

Rostlinný, za studena lisovaný olej. Rostlinné oleje jsou nazývány tekutým světlem. Jsou zásobárnou energie a mnoha jedinečných látek a živin. Použití jako surovina. 

Nimbový olej - ajurvédský všelék na problematickou, zanícenou a reaktivní pokožku.

Rozdíly v těchto dvou typech nimbového oleje nespočívají pouze v rozdílných barvách, ale také v jejich působení, které se odvíjí od obsahu aktivní látky zvané azadirachtin. Zatímco nimbový olej z jader je mnohdy účinným řešením rozličných kožních potíží, olej ze semen poslouží jako cenná prevence.

Azadirachtin, nimbin a další přirozeně přítomné látky nestojí pouze za charakteristickou barvou a vůní nimbového oleje. Přisuzují mu také jeho antibakteriální, protivirové, antimykotické a antiseptické působení. Vzhledem ke svým protivirovým vlastnostem je navíc nimbový olej vhodným podpůrným prostředkem při různých virových infekcích, jako jsou bradavice, plané neštovice nebo pásový opar

Za studena lisovaný nimbový olej získaný z plodů stálezeleného okrasného stromu Azadirachta Indica. Můžeme ho také nalézt pod názvem nimba nebo zederach indický. Pro své blahodárné účinky je považován za vysoce cenný poklad Indie. V Indii je znám po tisíce let, a to zejména pro obsah komplexně aktivních látek, které po dalších výzkumech potvrdili antibakteriální, antimykotické a antivirové účinky. Nimbové semeno obsahuje skupiny sekundárních metabolitů včetně známého azadirachtinu, který tyto skvělé účinky společně vytváří.

Strom kvete drobnými bílými květy, ze kterých poté vykvetou plody podobné olivám. Jádra mohou obsahovat až 50% oleje. Vylisovaný olej může mít až tmavě hnědou barvu. Charakteristickým znakem je jeho silný, pomalu až odpudivý zápach připomínající vůni koření. Se zjištěním, jak všestranné je jeho použití, vám vůně ale nebude překážet. Při pokojové teplotě může olej tuhnout.

Díky jeho insekticidním vlastnostem ho lze využít jako přírodní pesticid proti zahradním škůdcům. Antibakteriální účinky nimbového oleje mohou ničit bakterie a parazity. Je proto oblíbený v péči o domácí mazlíčky, především při kožních potížích a odpuzení havěti.

Použití jako surovina.

Olej není vhodný pro vnitřní užití.

Nepoužívejte při těhotenství.

Skladujte v suchu, chraňte před teplem.

Nevíte, který produkt si vybrat? Vyzkoušejte si nabídku přímo na provozovně "Zeleného zvonu". K dispozici máme přes 90 vzorků. Výrobky s označením *** v názvu produktu jsou k dispozici skladem. Ostatní produkty jsou na objednávku. Máte-li zájem o další produkty společnosti BEWIT, využijte prosím tento odkaz: BEWIT - ZELENÝ ZVON