BEWIT MORINGOVÝ OLEJ 50ml***

MORINGA OLEIFERA SEED OIL

Rostlinný, za studena lisovaný olej.

Český botanický název: Moringa olejodárná
Anglický název: Moringa oil
Latinský název: Moringa Oleifera
Země původu: Indie 

Výrobce: BEWIT

222,00 Kč

MORINGOVÝ OLEJ

Za studena lisovaný moringový olej se vyrábí ze semen Moringy olejodárné (Moringa oleifera). Moringa je strom, jako rod je jediný z čeledi moringovitých. Strom se v průběhu staletí rozšířil i do jiných oblastí, kde se pěstuje například i jako zelenina. Celkem známe 13 druhů Moringy. Nejznámější typ Moringa oleifera, jinak také známá pod názvem strom života, roste v rovníkových a tropických oblastech, jde o malý opadavý strom, má malé, jasně zelené oválné listy. Tyto listy se dají jíst i syrové, přidávají se do salátů, vařené se poté jí jako zelenina.

Moringa a moringový olej lze dohledat již v Indických spisech několik tisíc let starých, ze začátku byla Moringa panovníky Indie používána především jako koření. Poté, když se přes britské kolonizátory dostala až od Evropy, začalo se uznávat, že semena Moringy ukrývají mnohem více "zlata", než bylo doposud známo.

Moringový olej se používá v širokém odvětví. V indické kultuře se používal k léčbě akné, různým pigmentačním obtížím a také proti vráskám. Výjimečný je vysoký obsah kyseliny behenové, proto moringový olej občas nalezneme pod názvem behenový olej. Moringový olej najdeme v mnoha recepturách krému a sprchových gelů. V jiném odvětví ho lze nalézt jako mazací prostředek v hodinářství.

Použití jako surovina.

Skladujte v suchu, chraňte před teplem.

Nevíte, který produkt si vybrat? Vyzkoušejte si nabídku přímo na provozovně "Zeleného zvonu". K dispozici máme přes 90 vzorků. Výrobky s označením *** v názvu produktu jsou k dispozici skladem. Ostatní produkty jsou na objednávku. Máte-li zájem o další produkty společnosti BEWIT, využijte prosím tento odkaz: BEWIT - ZELENÝ ZVON