BEWIT MANDARINKA 5ml

Na objednávku

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ - MANDARINKA

Objem: 5 ml

Výrobce: BEWIT

Český botanický název: Mandarinka obecná
Anglický název: Mandarin
Latinský název: Citrus reticulata
Země původu: Brazílie
Použitá část rostliny: Ovocné slupky
Způsob výroby: Lisování za studena 

299,00 Kč

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ MANDARINKA

Mandarinka je strom, který může dosáhnout výšky až 7 metrů a větší šířky, na štíhlých větvičkách má trny. Listy jsou úzké a oválného tvaru a mají drobné, zaoblené zuby a úzce okřídlené stopky.
Mandarinka je původem z jihovýchodní Asie a z Filipín. Nejvíce se pěstuje v Japonsku, jižní Číně a východní Indii.
Mandarinkový esenciální olej existuje již velmi dlouho a nachází se v mnoha výrobcích - od kolínské a kosmetických přípravků až po alternativní přípravky. Poskytuje krásnou citrusovou příchuť sladkostem, syceným nápojům, alkoholu, zmrzlině, bývá využíván jako dochucovadlo.

Mandarinkový olej pochází z vnější kůry ovoce. Olej se extrahuje za studena lisovaným procesem, červený mandarinkový olej se získává ze zralých plodů, zelený z nezralých.

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE MANDARINKY

RELAXUJE TĚLO I MYSL

Uvádí se, že esenciální olej z mandarinky působí jako relaxační prostředek, může pomoci s napětím a emoční nerovnováhou. [1] Uvádí se jako pomocník se spánkem.

OSVĚŽÍ TĚLO

Čistící schopnost oleje může pomoci s vylučováním sloučenin, jako je nadměrná sůl a znečišťující látky nebo kyselina močová. Toxiny se uvolňují z těla potem, močením a vylučováním. [2] Působí jako tonikum. Při lokální aplikaci lze využít jako součást masážního oleje a může pomoci s celulitidou. [3] Mandarinkový esenciální olej může pomoci při akné, striích a jizvách. Díky tomu, že je jemný, obvykle je, jako součást kosmetických přípravků, velmi dobře snášen a nedráždí pokožku. Může mít schopnost pomáhat předcházet infekci u podrážděné pokožky a být prevencí proti bakteriím a plísním. [4]

Využívána i v TČM

Podobně jako u jiných druhů citrusových plodů má mandarinka dlouhou historii v mnoha tradicích lidové medicíny, včetně tradiční čínské medicíny, a indické. Předpokládalo se, že nezralá slupka může léčit celou řadu stavů, od škytavky, kašle, hlenu, bolesti na hrudi a zažívacích poruch, až po jaterní cirhózu a otok sleziny.

Z Asie do celého světa

Z Kantonu do Evropy byly mandarinky přivezeny v roce 1805 a to do Anglie. Nakonec bylo pěstování rozšířeno kolem Středozemního moře a v Itálii, kam se dostaly v r. 1850. V té době byly také mandarinky vysazeny v New Orleans, poté na Floridě a později v Kalifornii.

ZDROJE

[1] https ://articles.mer­cola.com/sites/ar­ticles/archive/2019/01/0­3/tips-to-a-good-night-sleep .asp
[2] http ://naturalingre­dient.org/wp/wp-content/uploads/ten-causes-why-tangerine-oil-is-very-good-for-you-_-americanathle­ticinstitute.or­g_ .pdf
[3] https ://www.organic­facts.net/heal­th-benefits/essential-oils/health-benefits-of-tangerine-essential-oil .html
[4] https ://oureveryda­ylife.com/how-to-look-younger-at-60-5311345 .html
[5] https ://articles.mer­cola.com/herbal-oils/tangerine-oil .aspx
[6] JOHNSON, Jill R., Rachael L. RIVARD, Kristen H. GRIFFIN, Alison K. KOLSTE, Denise JOSWIAK, Mary Ellen KINNEY a Jeffery A. DUSEK. The effectiveness of nurse-delivered aromatherapy in an acute care setting. Complementary Therapies in Medicine [online]. 2016, 25, 164-169 [cit. 2021-7-1]. ISSN 09652299. Dostupné z: doi:10.1016/j­.ctim.2016.03­.006

Zdroj: www.bewit.love

Nevíte, který produkt si vybrat? Vyzkoušejte si nabídku přímo na provozovně "Zeleného zvonu". K dispozici máme přes 90 vzorků. Výrobky s označením *** v názvu produktu jsou k dispozici skladem. Ostatní produkty jsou na objednávku. Máte-li zájem o další produkty společnosti BEWIT, využijte prosím tento odkaz: BEWIT - ZELENÝ ZVON