BEWIT JOJOBOVÝ OLEJ 50ml***

Na objednávku

Rostlinný, za studena lisovaný olej,  

Český botanický název: Jojoba čínská
Anglický název: Jojoba
Latinský název: Simmondsia chinensis
Země původu: Indie 

Výrobce: BEWIT

219,00 Kč

Jojobový olej se získává lisováním semen simondsie čínské (jojoby čínské), někdy označované rovněž jako pouštní ořech. Přestože se nazývá čínská, z této země nepochází. Jsou to plody stálezeleného dlouhověkého keře, který dorůstá do výšky zhruba 3 m a pěstuje se převážně v Mexiku, Arizoně, Izraeli, Austrálii, Argentině, Peru a Indii, tedy v teplých oblastech. Semena jsou asi 10 až 15 mm dlouhá a svým tvarem připomínají žalud.

Díky svému chemickému složení prakticky nežlukne a při správném skladování má dlouhodobou trvanlivost. Jojobový olej bývá označován jako olej, ale z chemického hlediska je to spíš vosk, přestože je při pokojové teplotě tekutý. Je čirý a má zlatožlutou barvu. Má neutrální vůni, proto bývá často používán při vytváření směsí s esenciálními oleji. UV faktor 4. Používá se v kosmetice a při masážích. Je vhodný pro jakýkoliv typ pleti. Velice dobře se roztírá, má výbornou vstřebatelnost a na pokožce zanechává příjemný hedvábný mat, pokožka zůstává vláčná a elastická.

 • Posiluje bariéru pokožky a intenzivně ji hydratuje
 • Vyrovnává poměr mazu v pokožce
 • Chrání pleť před nepříznivými vlivy
 • Je vhodný pro všechny typy pleti - včetně citlivé, mastné a problematické
 • Dobře se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty
 • Uplatňuje se jako nosný olej pro BEWIT esenciální oleje - smícháním se prodlužuje doba postupného vstřebávání esenciálního oleje.
 • V kombinaci s BEWIT esenciálními vodami se postará o hlubokou hydrataci a rovnováhu pleti.
 • Tento olej byl využíván odpradávna indiány, zejména Apači. Indiánské ženy jej používaly pro usnadnění porodu a jako podporu při hojení jizev a pro vyhlazení pleti.

  Nepoužívá se jako potravina.

  Bod tuhnutí je přibližně 12 °C.

  Objemová hustota při 20 °C je cca 0,864 g/cm3.

  Hlavní složky: vosky z dlouho - řetězcových (18-22) mastných kyselin a alkoholů, mastné kyseliny - především gadolejová (C20:1) cca 70%, eruková (C22:1) cca 15% a olejová (C18:1) cca 12%, vitamíny, lecitin.

  Nevíte, který produkt si vybrat? Vyzkoušejte si nabídku přímo na provozovně "Zeleného zvonu". K dispozici máme přes 90 vzorků. Výrobky s označením *** v názvu produktu jsou k dispozici skladem. Ostatní produkty jsou na objednávku. Máte-li zájem o další produkty společnosti BEWIT, využijte prosím tento odkaz: BEWIT - ZELENÝ ZVON