BEWIT BRUTNÁKOVÝ OLEJ 50ml***

Na objednávku

BORAGO OFFICINALIS SEED OIL

Rostlinný, za studena lisovaný olej.

Český botanický název: Brutnák lékařský
Anglický název: Borago oil
Latinský název: Borago officinalis 
Země původu: Tunisko 

Výrobce: BEWIT

157,00 Kč

BRUTNÁK LÉKAŘSKÝ. 

KRÁSNÝ A LÉČIVÝ ZÁROVEŇ. HVĚZDNÁ BYLINKA

Brutnák lékařský - hvězdná bylinka pro suchou a zanícenou pokožku.

Blankytně modré květy ve tvaru hvězdice se pro své léčivé účinky každoročně vyjímají v babiččiných zahradách. Možná pro svou nevšední krásu by byl brutnák hoden pěstování i kdyby žádné léčivé účinky neměl. Ovšem to, co ho činí opravdu hvězdnou rostlinou jsou právě jeho blahodárné účinky, kterých se využívalo už od starověku. I arabský lékař Avicenna hlásal, že přináší radost a úlevu srdci.

Olej vás překvapí mimořádně příznivými účinky na pokožku

Jedním z důvodů je vysoký obsah esenciální mastné kyseliny gama-linolenové (GLA), která působí silně protizánětlivě. Navíc jsou tyto nezbytné lipidy potřebné pro zadržení dostatečné vlhkosti v pleti - ta je poté pružná, hebká a nehrozí její vysušení a dehydratace. Stejně tak olej z brutnáku zmírní i všechny příznaky, které tyto případné kožní problémy doprovází - nepříjemné svědění, pnutí, popraskání a zarudnutí. Rovněž je vhodný k ošetření drobných ranek a popálenin.

Mimo jiné je olej z této hvězdné bylinky nabitý dávkou vitamínů a minerálů, které blahodárné účinky umocní a jednoduše pomůže vaši pokožku dostat do normálu. Olej můžete použít při revitalizační masáži nebo koupeli.

Benefity, které vaší pleti a tělu dopřeje brutnákový olej

  • Hloubkově hydratuje a udržuje vlhkost v pokožce. Uklidňuje reaktivní, přesušenou pokožku se sklonem zánětlivých stavů
  • Zmírňuje svědění, pnutí, popraskání a zarudnutí pokožky
  • Pečuje také o vlasy, a to už od vlasových folikulů, kde napomáhá k jejich správnému fungování a zamezuje tím nadměrnému vypadávání vlasů
  • Chrání buňky před oxidačním stresem a dodává pokožce elasticitu
  • Skvěle se hodí jako masážní olej
  • Uplatňuje se jako nosný olej pro BEWIT esenciální oleje - smícháním se prodlužuje doba postupného vstřebávání esenciálního oleje
  • V kombinaci s BEWIT esenciálními vodami se postará o hlubokou hydrataci a rovnováhu pleti

HISTORIE

Bylinka vhodná při léčbě různých nemocí i v kulinářství

Brutnák lékařský (Borago officinalis) je jednoletou bylinou pocházející ze Středomoří. V tradiční medicíně se tato zdařilá rostlina používala při léčbě různých nemocí - od onemocnění dýchacích cest, zánětů ledvin, revmatismu až po čištění krve. Dlouhou historii má i v kulinářství.

PŮVOD: TUNISKO

Brutnák dorůstá do výšky až 80 cm. Jedná se o estetickou léčivou bylinku s modrými květy. Ty mají tvar hvězdice a chutnají po okurkách. Díky tomuto tvaru a chuti si bylinka vysloužila mnoha přezdívek.

SLOŽENÍ

Borago Officinalis Seed Oil

NÁVOD K POUŽITÍ

Dopřejte luxusní péči své pleti, krku i celému tělu

Aplikujte na čistou pleť, krk a tělo jako součást své rutinní péče. Pro kompletní péči a obnovení ochranné hydro-lipidové bariéry kombinujte s našimi luxusními BEWIT esenciálními vodami.

Brutnákový olej je vhodný i jako základní olej pro přípravu kosmetických přípravků - kombinací s BEWIT esenciálním olejem můžete naředit koncentraci přesně na míru vašim potřebám a prodloužit tak dobu vstřebávání samotného esenciálního oleje. Olej také můžete přidat do pleťových masek a vlasových zábalů.

ZDROJE

[1] Kanehara, S.; Ohtani, T.; Uede, K.; Furukawa, F. Clinical effects of undershirts coated with borage oil on children with atopic dermatitis: A double-blind, placebo-controlled clinical trial.J. Dermatol.2007,34,811-815.

Nevíte, který produkt si vybrat? Vyzkoušejte si nabídku přímo na provozovně "Zeleného zvonu". K dispozici máme přes 90 vzorků. Výrobky s označením *** v názvu produktu jsou k dispozici skladem. Ostatní produkty jsou na objednávku. Máte-li zájem o další produkty společnosti BEWIT, využijte prosím tento odkaz: BEWIT - ZELENÝ ZVON