BEWIT BIO ŠÍPKOVÝ OLEJ 50ml

Na objednávku

BEWIT BIO ŠÍPKOVÝ OLEJ 50ml

Rostlinný za studena lisovaný olej

Skladujte v suchu, chraňte před teplem.

Objem: 50 ml

Výrobce: BEWIT

381,00 Kč

Za studena lisovaný šípkový olej pocházející z rostliny růže šípkové (Rosa canina). Růže šípková je keřovitá opadavá rostlina, která při svém růstu vytváří rozkošatělý ostnatý keř dosahující do výšky i několika metrů. V květnu a červnu kvete růžovými nebo bílými květy. Po opylení se z nich koncem září vyvinou jedlé, lesklé, červené, 2-3 cm dlouhé šípky. Jde o volně rostoucí druh růže ve střední Evropě. V Rusku patří k nejcennějším olejům vůbec, u nás patří mezi méně tradiční, zato po vyzkoušení, se stává velmi oblíbeným. Díky svému vysokému obsahu karotenoidů má výraznou žlutou až tmavě žlutou barvu a příjemné šípkové aroma. Tradičně se míchá s jinými oleji, např. šípkový, mandlový a avokádový nosný olej s pár kapkami esenciálního oleje levandule. Samostatně ale také působí skvěle. Patří do kategorie suchých olejů - nezanechává mastný povlak, dobře se vstřebává.

BIO šípkový olej má v porovnání s běžným šípkovým olejem vyšší obsah karotenoidů. Velice výjimečný je obsah esenciálních mastných kyselin. Laboratorně potvrzený obsah kyseliny linolové je až 53 %. Kyselina alfa linolenová se vyskytuje z 25%. Kyselina linolová obsažená z 17,5%.

Použití jako surovina.

Skladujte v suchu, chraňte před teplem.

Český botanický název: Růže šípková
Anglický název: Rosehip oil
Latinský název: Rosa Canina Seed Extract Oil
Země původu: Evropa


Nevíte, který produkt si vybrat? Vyzkoušejte si nabídku přímo na provozovně "Zeleného zvonu". K dispozici máme přes 90 vzorků. Výrobky s označením *** v názvu produktu jsou k dispozici skladem. Ostatní produkty jsou na objednávku. Máte-li zájem o další produkty společnosti BEWIT, využijte prosím tento odkaz: BEWIT - ZELENÝ ZVON