BEWIT BIO OLEJ Z ČERNÉHO KMÍNU 250ml

Vyprodáno

BEWIT BIO OLEJ Z ČERNÉHO KMÍNU 250ml

Rostlinný za studena lisovaný olej

BLACK CUMIN OIL

NIGELLA SATIVA SEED OIL

Skladujte v suchu, chraňte před teplem.

Objem: 250 ml

Výrobce: BEWIT

256,00 Kč

BEWIT BIO OLEJ Z ČERNÉHO KMÍNU

RAW, za studena lisovaný, olej z černého kmínu, který si díky této šetrné metodě zpracování zachovává maximální množství tělu prospěšných látek. S láskou a péčí vyráběn ve výrobním závodě v Ostravě.

Černucha setá jako jedna z nejsilnějších rostlin světa

Černucha setá, známá také jako černý kmín, je bylinou s dlouholetou historií. Receptury či samotné účinky vztahující se k této "nebeské bylině" dohledáte již ve starých spisech Čínské a Tibetské medicíny. Ajurvédskými lékaři je černucha setá dokonce považována za jednu z nejsilnějších rostlin světa.

Černý kmín neboli Černucha setá (Nigella sativa) je jednoletá bylina dorůstající do výšky 60 cm, vyznačuje se nápaditými modrými květy. Černý kmín je typicky užívaným kořením v domácnostech. Má silně štiplavou chuť, je buďto oblíbeným nebo nenáviděným kořením. Ve spisech Čínské, Tibetské medicíny a Ájúrvédy je Černucha setá už dávno považována za jednu z nejsilněji léčivých rostlin světa. Moderní vědci toto nyní potvrzují. Olej často bývá také označován jako černé zlato faraónů.

Jeho vlastnosti jsou doplňkem holistické péče člověka, působí jako balzám na žaludek, střeva, zuby ale i pokožku. Je výborný především v péči o vlasy. Můžeme ho přidávat do vlasových masek, přírodních kondicionéru pro velmi suché vlasy. Olej z černého kmínu obsahuje velké množství mastných kyselin a dalších cenných látek. Vysoký je především obsah omega 6 kyseliny linolové 55 %. Kyselina olejová obsažena z 23% a kyselina palmitová z 11%.

NÁVOD K POUŽITÍ

Kořeněná a lehce pikantní chuť, kterou ochutíte třeba saláty

Olej ze semínek z černého kmínu je typický svou kořeněnou a lehce pikantní chutí. Ta připomíná stejnojmenné koření. Můžete jím dochutit různé typy salátů, zeleninových či masitých jídel. Pro zachování všech obsažených látek však doporučujeme podávat tento olej jen se studenými, případně vychladlými pokrmy.

Skladujte v suchu, chraňte před teplem.

Český botanický název: Černý kmín (Černucha setá)
Anglický název: Black cumin oil
Latinský název: Nigella Sativa

Výživové údaje:

Na 100 g
Energetická hodnota 3367 kJ / 819 kcal
Tuky 100 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 8,5 g
Sacharidy 0 g
- z toho cukry 0 g
Bílkoviny 0 g
Sůl <0,1 g 


Nevíte, který produkt si vybrat? Vyzkoušejte si nabídku přímo na provozovně "Zeleného zvonu". K dispozici máme přes 90 vzorků. Výrobky s označením *** v názvu produktu jsou k dispozici skladem. Ostatní produkty jsou na objednávku. Máte-li zájem o další produkty společnosti BEWIT, využijte prosím tento odkaz: BEWIT - ZELENÝ ZVON