BEWIT BIO ALOE VERA 100g***

BIO ALOE VERA

DOPLNĚK STRAVY

PRÁŠEK Z DUŽINY LISTŮ ALOE BARBADENSIS MILLER

Objem: 100 g

Výrobce: BEWIT

350,00 Kč

BEWIT BIO ALOE VERA

PRÁŠEK Z DUŽINY LISTŮ ALOE BARBADENSIS MILLER 

Aloe vera má masité listy plné šťavnaté dužiny (gelu), který se suší na výsledný prášek. Vysušený gel obsahuje mnoho důležitých látek. Vhodné do vody, džusů, mléka, ovesných kaší, smoothie, cereálií nebo jiných pokrmů.

Aloe vera je pro své účinky známa a používána již po tisíce let. Název aloe pochází z arabského slova alloeh, které je překládáno jako "hořká a lesklá látka". Termín vera pochází z latinského slova "pravda". Už z názvu je zřejmé, že aloe není jen tak nějakou obyčejnou rostlinou. V historii zastávala poměrně významnou roli ve starověké Indii a Číně, odkud pochází. Nedali na ní dopustit ani staří Řekové, Římané a Babyloňané, kteří si pláty listů této blahodárné rostliny pokládali na svou popálenou či jinak podrážděnou kůži. Na základě odpozorovaných účinků se aloe stala součástí tradiční i lidové medicíny, a to nejen pro své imunomodulační vlastnosti. V posledních letech si produkty z aloe very získaly pozoruhodné postavení na trhu s doplňky stravy. Samotné biologicky aktivní látky obsažené v dužině aloe jsou předmětem mnoha vědeckých studií.

Původ a pěstování

Aloe je trvalá sukulentní rostlina svým vzhledem připomínající kaktus. Daří se jí zejména v suchých oblastech, kde je díky svým masitým listům a většímu vzrůstu zkrátka nepřehlédnutelná. Za nejcennější je považována především vnitřní část listu neboli dužina, ve které jsou soustředěny tělu prospěšné biologicky aktivní látky a komponenty vážicí vodu. Vázaná voda spolu s dalšími obsaženými látkami udává dřeni její charakteristickou gelovou konzistenci. Vnější část listu, kutikula, zabraňuje ztrátám vázané vody, což z aloe dělá suchou odolnou rostlinu. Výchozí surovinou pro výrobu výsledného prášku je právě ona gelová dužina, která je získávána výhradně ze zdravých, zralých a čerstvě sklizených listů. Vyjmutá dužina je poté šetrně sušena na konečný produkt.

Složení a vlastnosti

V závislosti na bohatém zastoupení širokého spektra enzymů, vitamínů, minerálů a dalších biologicky aktivních látek, je prášek z aloe very spojován s četnými blahodárnými účinky. Přirozeně obsažené antioxidanty napomáhají "zhášet" volné radikály. Za další benefit této rostliny jsou považovány přítomné fotochemikálie.

Doporučené dávkování

2-3 gramů denně rozmíchejte ve vodě, džusu, mléku, ovesné kaši, smoothie, cereáliích nebo v jiných pokrmech. Denní příjem Aloe vera: 2-3 g.

Upozornění

  • Nepřekračujte doporučenou denní dávku.
  • Výrobek není určen k náhradě pestré a vyvážené stravy.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Nevhodné pro děti do 3 let, těhotným a kojícím ženám.
  • Skladujte v suchu, chraňte před teplem.

Původ: Peru

Zdroje

[1] DEBNATH, Trishna et al., 2017. Identifi­cation of phenolic constituents and antioxidant activity of Aloe barbadensis flower extracts. Food and Agricultural Immunology. 28-37.

[2] HĘŚ, Marzanna et al., 2019. Aloe vera (L.) Webb.: Natural Sources of Antioxidants - A Review. Plant Foods for Human Nutrition. 74, 255-265.

[3] WALIDA, Rahoui et al., 2018. Beneficial effects of Aloe vera gel on lipid profile, lipase activities and oxidant/antioxidant status in obese rats. Journal of Functional Foods. 48, 525-532.

[4] MAJUMDER, Ranabir, Chandan KANTA DAS a Mahitosh MANDAL, 2019. Lead bioactive compounds of Aloe vera as potential anticancer agent. Pharmacological Research. 148. ISSN 1043-6618.

[5] MONIRUZZAMAN, Mohammed et al., 2012. In Vitro Antioxidant Effects of Aloe barbadensis Miller Extracts and the Potential Role of These Extracts as Antidiabetic and Antilipidemic Agents on Streptozotocin-Induced Type 2 Diabetic Model Rats. Molecules. 17, 12851-12867.


Nevíte, který produkt si vybrat? Vyzkoušejte si nabídku přímo na provozovně "Zeleného zvonu". K dispozici máme přes 60 vzorků. Výrobky s označením *** v názvu produktu jsou k dispozici skladem. Ostatní produkty jsou na objednávku. Máte-li zájem o další produkty společnosti BEWIT, využijte prosím tento odkaz: BEWIT - ZELENÝ ZVON