VIRIDIAN VITAMIN D

01.11.2021

ŠIROKÁ NABÍDKA  VITAMÍNU D VE ŠPIČKOVÉ KVALITĚ

Posláním společnosti VIRIDIAN NUTRITION je přinášet zdraví a pohodu prostřednictvím etických a kvalitních produktů, podpora charitativní činnosti a péče o životní prostředí. Firmu založila v roce 1999 ve Velké Británie Cheryl Thallon po té, co opustila pozici výkonné ředitelky britské společnosti na výrobu vitamínů. Nově ji totiž převzala farmaceutická společnost a Cheryl byla odhodlaná pokračovat dál etickou cestou.

Viridian Nutrition při výrobě pracuje s nemodifikovanými, neozářenými a 100% účinnými složkami. Doplňky neobsahují přidaný cukr, barviva ani ochucovadla. Žádná složka z výroby ani produkt není testován na zvířatech. Používané složky mají tradici bezpečného působení na lidský organismus. 

Podporuje charitativní činnost na základě hlasování obchodníků. Jediným kritériem je, že 40 % vymezených prostředků jde na charity podporující životní prostředí, dalších 40 % na pomoc dětem a zbylých 20 % jde na jiné dobročinné účely. Všechny charity a organizace musí být zaregistrovány a nesmí podporovat nebo se dokonce zabývat testy na zvířatech.

Všechny čerstvé organické tinktury a masti se pěstují a vyrábí ve Velké Británii, stejně tak i kapsle a organické výživné oleje. Snaží se minimalizovat množství obalového materiálu, všechen je vyroben z recyklovaných nebo recyklovatelných materiálů. Za vrácení lahve do zdravotnického obchodu, kde byla zakoupena, vám vrátí 25p.

Vitamín D je pro naše zdraví klíčový vitamín, který z velké části získáváme působením slunečného záření na naši pokožku. I přesto, že se nazývá vitamín, působí spíš jako hormon. Tělo ho syntetizuje z cholesterolu poté, co je pokožka vystavena UVB paprskům ze sluníčka.  Je to jediný vitamín, který si může tělo vyrobit samo ze slunečního záření. Vitamín D je možné získat i z potravin, těch však není mnoho, a tak během zimních měsíců nám nezbývá než vitamín D3 suplementovat

ÚČINKY VITAMÍNU D3

Posiluje kosti a svaly

Vitamín D je známý díky své schopnosti budovat a posilovat kosti. Podporuje vstřebávání vápníku a pomáhá vyvážit poměr minerálů v těle, například vápníku, fosforu, sodíku a hořčíku, jež nám zajišťují zdravý vývoj a mineralizaci kostí. Ke vstřebání vápníku a fosforu z potravin dochází v trávicím traktu. Bez vitamínu D bychom z potravin, které jíme, absorbovali asi jen 10-15% vápníku a 60% fosforu. Nedostatek vápníku způsobil produkci takzvaných osteoklastů, což jsou buňky, které rozpouštějí minerály v našich kostech a způsobují jejich křehkost a slabost.

V zásadě by vápník nedokázal svoji práci sám bez vitamínu D

Kombinace vitamínu D a vápníku může pomoci předcházet osteoporóze, chronické nemoci, která způsobuje řídnutí kostí a bolesti. Lidé trpící nedostatkem vitamínu D jsou vystavení mnohonásobně většímu riziku osteoporózy. Historicky se také v důsledku nedostatku vitamínu D projevila u lidí kosterní porucha známá jako křivice. Křivice je vzácné onemocnění, projevující se měkkými a slabými kostmi u dětí, a je obvykle spojováno s rozvojovými státy. Nicméně, nedostatečná hladina vitamínu D z důvodu nedostatečného slunečního záření nebo stravy může mít vliv na děti kdekoliv na světě. Kromě schopností udržovat zdravé kosti má vitamín D též vliv na posilování svalů. Vitamín D může pomoci zvýšit svalovou sílu a zabránit tak pádem, což je jedna z hlavních příčin zlomenin u starších osob.

POSILUJE IMUNITU A CHRÁNÍ PŘED NEMOCEMI

Vitamín D podporuje imunitní systém a bojuje proti škodlivým bakteriím a virům.18 Studie prokázaly, že denní nebo týdenní suplementace vitamínu D3, hlavně u osob, které ho mají nedostatek, snižuje riziko akutních respiračních infekcí nebo přispívá k zmírnění příznaků. Studie naznačují, že vysoké zeměpisné šířky a zimní sezóna jsou rizikovými faktory pro nedostatek vitamínu D, což s sebou přináší zvýšený výskyt chřipky a dalších respiračních onemocnění.

Studie též ukázaly, že těhotné ženy užívající 4400 IU vitamínu D denně, mohou snížit riziko respiračních potíží u svých novorozenců až tříletých dětí, v porovnaní s těhotnými ženami, které užívaly jen 400 IU denně.

Vědci jsou také již dlouho fascinováni potenciálním účinkem, který může mít vitamín D nejen na imunitu, ale i na autoimunní poruchy. Nicméně, současné výzkumy nejsou natolik obsáhlé, aby bylo možné jednoznačně určit vliv vitamínu D3 na léčbu autoimunity.

Potlačuje sezónní depresi

Nedostatek vitamínu D je rovněž spojen se zvýšeným rizikem deprese, hlavně tzv. sezónní deprese. Sezónní deprese bývá přechodní stav, kterým trpí lidé v určitém období roku. Většinou se jedná o zimní měsíce, kdy se výrazně krátí dny a ubývá slunečního záření. Někteří lidé mohou nedostatek slunce pociťovat už na začátku podzimu.8 Zdá se, že tu hraje roli právě nedostatek vitamínu D, který ovlivňuje aktivitu serotoninu. Serotonin známý jako hormon štěstí je látka, kterou vaše tělo produkuje, například při tréninku, když jíte čokoládu nebo když se držíte za ruce s osobou, kterou máte rádi. Nízká hladina serotoninu může mít na svědomí řadu nepříjemných projevů: smutek, podrážděnost, deprese, úzkosti, ale také špatný spánek.


Viridikid Vitamin D3 Drops 2000iu 30ml

- Vitamín D3 v tekuté formě určený pro děti
- Obohacený o přírodní pomerančový olej, díky kterému má příjemnou a lahodnou chuť

- Rostlinný původ, v dávce 10 µg D3 (500 % DDD)


VIRIDIAN LIQUID VITAMÍN D3 2000iu 50ml***   


Vitamin D3 1000iu 90 kapslí

- Biologicky aktivní forma vitamínu D
- Extrahovaný z lišejníku
- Vysoká dávka

- Rostlinný původ, v dávce 25 µg (500 % RHP)

VIRIDIAN VITAMÍN D3 1000iu 90 kapslí***  


Vitamin D3 2000iu 60 kapslí

- Biologicky aktivní forma vitamínu D
- Extrémně vysoký obsah účinné látky
- Stačí jedna kapsle obden

- Rostlinný původ, v dávce 50 µg (1000 % RHP)

VIRIDIAN VITAMÍN D3 2000iu 60 kapslí***  

Vitamin D3 2000iu 150 kapslí

- Biologicky aktivní forma vitamínu D
- Extrémně vysoký obsah účinné látky
- Stačí jedna kapsle obden

- Rostlinný původ, v dávce 50 µg (1000 % RHP)

VIRIDIAN VITAMÍN D3 2000iu 150 kapslí***  

Info - Brainmarket.cz