Dr. PAŽOUREK MEDVĚDICE LÉKAŘSKÁ 90 kapslí

Dr. PAŽOUREK MEDVĚDICE LÉKAŘSKÁ

Doplněk stravy. Extrakt z medvědice lékařské. Antioxidant. Podporuje přirozenou obranyschopnost, normální činnost močového měchýře a ledvin. 

Obsah: 90 veganských kapslí

Výrobce: Dr. PAŽOUREK

 

380,00 Kč
Skladem

Dr. PAŽOUREK MEDVĚDICE LÉKAŘSKÁ

Doplněk stravy.

MEDVĚDICE LÉKAŘSKÁ roste zejména v Evropě, Asii, Severní Americe. U nás se vyskytuje jen velmi zřídka a je chráněná.

Pomáhá čistit a desinfikovat od nežádoucích usazenin ledviny a močové cesty. Blahodárně působí při zánětech močového měchýře a při infekcích močových cest. Má protizánětlivé a desinfekční účinky.

Pozitivně působí při rozpouštění a následném odplavování ledvinových a močových kamínků. Aby její účinky byly co nejefektivnější, je potřeba zásadité prostředí. Pokud je moč kyselá, je třeba před užitím kapsle medvědice vzít špetku jedlé sody.

Je nápomocná při zbavování kyseliny močové z těla.

Obsahuje flavonoidy, třísloviny a zejména glykosid arbutin, který po štěpení působí proti bakteriím E.coli, které způsobují záněty močového měchýře.

Medvědice lékařská se používá léčebně hlavně se zaměřením na močopohlavní orgány, tedy záněty urologické, gynekologické. Antibakteriálně působí látka hydrochinon. To ale není ten hlavní efekt.

Díky obsahu tříslovin a saponinů nedochází k usazení mikrobiálních agens na sliznicích, ale k jejich vyplavení. Zároveň účinné látky působí adstrigentně - to znamená, že stahují. Stahují kapiláry, hladkou svalovinu a tím zmenšují krvácení, napři při gynekologických a urologických zánětech dolních močových cest, bez rozdílu původců zánětů.

Schválená zdravotní tvrzení

Medvědice lékařská (Arctostaphylos uva-ursi) podporuje:

  • normální činnost močového měchýře,
  • normální činnost ledvin,
  • normální hladinu cukru v krvi,
  • přirozenou obranyschopnost a odolnost organismu,
  • antioxidační působení.

Složení jedné kapsle: 500mg Medvědice Lékařská extrakt 10:1, rostlinná kapsle HPMC, protispékavé látky: Oxid křemičitý, Stearát Hořečnatý

Váha jedné kapsle: 635 mg s kapslí (možná odchylka +-10%)

Upozornění: Doplněk stravy s rostlinným extraktem. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Skladujte v suchu při teplotě do 25°C. Chraňte před přímým slunečním zářením. U kojících a těhotných je vhodná vždy konzultace s lékařem. Není určeno pro děti. Ukládejte mimo dosah dětí. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním. Minimální trvanlivost uvedena na obalu.

Výrobek neobsahuje alergeny uvedené v Příloze II Nařízení Evropského parlamentu a rady (EU) č. 1169/2011 v platném znění.

Výrobek v souladu s požadavky Nařízení (ES) 1829/2003 a 1830/2003 neobsahuje GMO a nebyl vyroben z geneticky modifikovaných surovin.

Doporučené denní dávkování 1-2 tobolky 3x denně s jídlem. Užívání by většinou nemělo být delší než 1 až 2 týdny. Léčebná kůra se odporučuje dle akutních potíží nebo maximálně pětkrát za rok. Nedoporučuje se dlouhodobé užívání bez přestávek. Ve výjimečných případech může užívání vysokých dávek medvědice způsobit zbarvení moči do zelené až tmavé barvy. Jedná se o přirozený proces a není nutné se tímto faktem znepokojovat.


Přírodní bylinné preparáty Dr. PAŽOUREK jsou nejvyšší kvality a jsou připravovány na základě více než třicetileté lékařské praxe MUDr. Iva Pažourka, který kombinuje klasickou a přírodní medicínu. Funkčním způsobem propojuje potřeby těla i duše, znalosti našich předků i východní medicíny.