MYCOMEDICA PORNATKA 90kapslí***

Na objednávku

PORNATKA - Pornatka kokosová, Poria cocos, Fu Ling

Doplněk stravy.

Obsah: 90 kapslí á 500mg extraktu - v rostlinných kapslích

Hmotnost balení netto: 55,8g 

Výrobce: MYCOMEDICA

690,00 Kč
Skladem


Pornatka
(pornatka kokosová, Wolfiporia extensa, Poria cocos, Fu Ling 茯苓) je jedlá houba, která patří do řádu chorošotvarých. V Číně je známá pod názvem Fu Ling a je tam využívána v rámci tradiční čínské medicíny déle než 2000 let. Pornatka je asi nejčastěji užívaná houba v tradiční čínské medicíně. Díky své schopnosti odvádět z organismu Shi (vlhkost) a zároveň posilovat energii Qi sleziny je přidávána do většiny receptů fytoterapie tradiční čínské medicíny.

Účinky podle tradiční čínské medicíny

  • odvádí vodu a filtruje vlhkost
  • posiluje energii Qi sleziny
  • posiluje energii Qi srdce
  • uklidňuje ducha Shen (An Shen)

TCM charakteristika

  • teplota - vyrovnaná
  • chuť - sladká, mdlá
  • tropismus - srdce, slezina, ledviny, plíce, tenké střevo

O Pornatce

Pornatka kokosová je jedlá houba, která patří do řádu chorošotvarých, čeledi chorošovitých. Jedná se tedy o dřevokaznou houbu, která roste hlavně na poraněných stromech, popadaných kmenech, pařezech atd. Preferuje borovice. Zajímavé je, že houba vytváří dlouhožijící podzemní sklerocia, které připomínají kokosové ořechy. Sklerocia mohou mít až 30 cm v průběhu a vážit více než 1 kg. Barva sklerocií je nejčastěji světle hnědá.

Houba preferuje subtropické podnebí s vyšší vlhkostí. Její domovinou je východní a jihovýchodní Asie. Hojně roste v Číně, Vietnamu a Thajsku.

V Číně je známá pod názvem Fu Ling a je tam hojně využívána v rámci tradiční čínské medicíny, a to déle než 2000 let. Je zmiňována v nejznámějším čínském herbáři Sheng Nong Ben Cao Jing a také v díle Shi Jing z 11.stol.př.n.l. Je využívána samostatně či v kombinaci s jinými bylinami a houbami.

Díky zpracování metodou dvojité extrakce (nejprve se extrahuje vodou a následně alkoholem) nabízíme vysoce kvalitní výtažek z Pornatky v ideálním poměru účinných látek pro nejlepší výsledky:

  • min. 30 % polysacharidů (reálně bývá 33-34 %)

Složení v 1 kapsli:

Pornatka, pornatka kokosová, Poria cocos, 100% čistý extrakt - 500mg

Pomocné látky: bez pomocných látek, aditiv a konzervantů 

Výživové údaje na 100g: Energetická hodnota 1456kJ / 344kcal; Tuky 0,3g z toho nasycené mastné kyseliny 0,1g; Sacharidy 61,6g z toho cukry 5,4g; Vláknina 12,9g; Bílkoviny 17,3g; Sůl <0,2g 

Základy společnosti MycoMedica stojí na pevných pilířích: KVALITA - BEZPEČNOST - ÚČINNOST.