BRAINMAX SUPER MACA EXTRAKT 100 kapslí***

BRAINMAX SUPER MACA EXTRAKT

Maca je adaptogen se schopností pomáhat zvyšovat sílu, vytrvalost a optimalizovat hormony, u žen, obzvlášť v období menopauzy (mírní příznaky, jako jsou návaly horka a nespavost) a ve dnech menstruace. Fyzické a duševní zdraví, vytrvalost, vitalita, plodnost, sexualita, hormonální systém - menopauza, zdroj fytoestrogenů. Zvládání stresu, příval energie, podpora reprodukčního zdraví. Maca extrakt. 1 kapsle = 500 mg extraktu = vyšší koncentrace účinných látek, vyšší účinek.

Obsah: 100 kapslí

Výrobce: VOTAMAX

599,00 Kč
Skladem

KDY MŮŽE MACA POMOCI?

Máte pocit, že vám chybí energie a vitalita? Chcete zlepšit své fyzické a duševní schopnosti? Řešením může být maca, přírodní superpotravina s bohatou historií a širokým spektrem účinků!

  • Podpora energie a výdrže: Maca je často používána pro zvýšení energie a výdrže, což je užitečné zejména pro osoby, které se cítí unavené nebo vyčerpané.
  • Podpora reprodukčního zdraví: Může mít pozitivní účinky na reprodukční zdraví u mužů i žen, včetně zvýšení plodnosti a libida.
  • Regulace hormonální rovnováhy: Pomáhá vyrovnávat hormony, což může být užitečné v období menopauzy, PMS nebo při problémech spojených s menstruačním cyklem.
  • Podpora duševního zdraví: Maca může pomoci zlepšit náladu a snížit symptomy úzkosti a deprese.
  • Zlepšení fyzického výkonu: Někteří sportovci užívají macu k zlepšení fyzického výkonu a svalové síly.
  • Podpora kognitivních funkcí a paměti: Pozitivní vliv na kognitivní funkce, včetně zlepšení paměti a koncentrace. To ocení obzvlášť pracující, studenti, případně starší osoby.

8/10 ŽEN TRÁPÍ HORMONÁLNÍ NEROVNOVÁHA

Hormonální nerovnováha je stav, kdy v těle dochází k nadměrné nebo nedostatečné produkci jednoho nebo více hormonů. Pokud nejsou hormony v rovnováze, projeví se to u žen v plodném věku rozvojem PMS neboli premenstruačním syndromem. To zahrnuje příznaky, jako jsou bolesti hlavy, nadýmání, podrážděnost, výkyvy nálad, únava, bolesti břicha nebo neklid. MACA při pravidelném užívání pomáhá optimalizovat hormonální systém žen a tím i mírnit příznaky premenstruačního syndromu, stejně jako nepříjemné příznaky menopauzy.

Studie publikovaná v časopisu Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine ukázala, že MACA pomáhá zlepšit hormonální profil a snížit symptomy spojené s menopauzou u žen, ale i na plodnost žen.

STUDIE POTVRZUJÍ ZVÝŠENÍ ENERGIE A FYZICKÉHO VÝKONU

MACA byla předmětem různých studií zaměřených na její potenciální zdravotní přínosy, včetně vlivu na hladinu energie. Několik studií zkoumalo její vliv na fyzický výkon. Například studie z roku 2009 provedená výzkumníky z Northumbria University zjistila, že sportovci, kteří užívali prášek MACA po dobu 14 dní, vykázali významné zlepšení ve svých časech na 40 km cyklistické časovce ve srovnání s jejich předchozími výkony. Studie došla k závěru, že MACA by mohla být prospěšná pro zlepšení fyzického výkonu, což naznačuje potřebu dalšího výzkumu v této oblasti. 

MACA ZVYŠUJE MUŽSKOU PLODNOST

MACA (Lepidium meyenii) má významný vliv na mužskou plodnost, zejména na kvalitu a množství spermií. Studie naznačují, že konzumace macy zlepšuje kvalitu a koncentraci spermií. Randomizovaná, dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná studie z roku 2021 prokázala, že MACA má pozitivní účinky na spermiogram, tedy na analytické hodnocení ejakulátu. Kromě fyzického výkonu byla MACA studována i pro své účinky na sexuální touhu. Pilotní studie s trénovanými cyklisty ukázala, že za 14 dní užívání se cyklistům zvýšilo libido oproti výchozím testům. V další studii3 muži ve věku 21-56 let dostávali Macu v jedné ze dvou dávek: 1 500 mg nebo 3 000 mg nebo placebo. Zlepšení libida bylo u MACA pozorováno od 8 týdnů léčby.


JAK FUNGUJÍ ADATOGENY?

Maca jako adaptogen, je známá svou schopností pomáhat zvyšovat sílu, vytrvalost a optimalizovat hormony. Adaptogeny pomáhají zvyšovat odolnost na stres a snižovat úzkost tím, že zabraňují uvolňování stresových hormonů (CRH -> kortizol). Jinými slovy, pomáhají snižovat potřebu vašeho těla produkovat stresové hormony v reakci na stres. Nedochází tak k adrenálnímu vyčerpání a dalším negativním efektům spojeným s dopady stresu, jako jsou: úzkost, hormonální nerovnováha, ztráta libida nebo problémy se štítnou žlázou.

PROČ JE LEPŠÍ EXTRAKT NEŽ KLASICKÝ PRÁŠEK?

MACA obsahuje bioaktivní látky, které stojí za všemi jejími účinky. Extrakty jsou, oproti prášku z kořene, lépe vstřebatelné, jelikož se dostanou do vašeho krevního oběhu rychleji a jsou mnohem koncentrovanější a tak stačí mnohem menší množství, aby MACA začala účinkovat. MACA extrakt je zde v poměru 6:1. 


SCHÁLENÁ ZDRAVOTNÍ TVRZENÍ:

  • fyzické a duševní zdraví (vytrvalost, vitalita)
  • hormonální systém (plodnost, sexualita, menopauza)
  • zdroj fytoestrogenů

DÁVKOVÁNÍ 

1 kapsle 1-3 krát po jídle.

SLOŽENÍ 

1 rostlinná kapsle Množství v 1 kapsli %RHP*
Maca extrakt z kořene 6:1 500 mg ***
BIO Maca 200 mg ***
* % denní referenční hodnoty příjmu
*** denní referenční hodnota příjmu není stanovena 

BRAINMAX

Doplňky stravy, které v sobě spojují sílu přírody a poznatků moderní vědy. Zakladatelem společnosti VOTAMAX, která je vyrábí, je Jiří Votava. Zhmotnil svůj sen, že bude vyrábět doplňky stravy, které budou zvyšovat výkonnost stimulací mozkových neurotransmiterů. Jejich složení je navrženo podle nejnovějších poznatků z oblasti zvyšování mentálního i fyzického výkonu a optimalizace zdraví ve spolupráci s Mgr. Adamem Česlíkem. Všechny produkty jsou vyráběny v České republice z prvotřídních surovin s vysokou biodostupností. Velký důraz je kladen na minimalizaci balastních složek a umělých sladidel. Produkty BrainMax a Performance jsou vyvíjeny za účelem vašeho každodenního překonávání vlastních limitů.