BRAINMAX KOENZYM Q10, UBIQUINOL, KANEKA™ 60 kapslí***

BRAINMAX KOENZYM Q10, UBIQUINOL, KANEKA™

UBIQUINOL, produkovaný přirozeně v těle, je aktivní formou koenzymu Q10. Zároveň je jedním z nejsilnějších známých antioxidantů (rozpustných v tucích) v těle. Je nezbytný pro efektivní fungování našich buněk. UBIQUINOL je redukovaná (neoxidovaná) forma CoQ10 a je nezbytný pro přirozenou produkci buněčné energie v těle a poskytuje buňkám silnou antioxidační ochranu. Bez něj tělo nedokáže udržet energii. UBIQUINOL KANEKA™ je aktivní, patentovaná forma CoQ10, která nevyžaduje žádnou přeměnu, umožňuje okamžité vstřebání a rychlou absorpci. Vyrábí se procesem fermentace pomocí kvasinek, což z Kaneky Q10 činí nejčistší dostupnou formu koenzymu Q10 na trhu.

Obsah: 100 kapslí

Výrobce: VOTAMAX

999,00 Kč
Skladem

UBIQUINOL KANEKA™ - celosvětově nejlepší forma KOENZYMU Q10!

KOENZYM Q10 je látka, která pomáhá buňkám vyrábět energii. V našich buňkách jsou malé "energetické elektrárny" nazývané mitochondrie, které vytvářejí většinu energie pro naše tělo. KOENZYM Q10 je pro tento proces nezbytný, protože bez něj by mitochondrie nemohly energii efektivně produkovat. Zároveň je také silným antioxidantem, který chrání buňky před poškozením volnými radikály. UBIQUINOL KANEKA™ je koenzym Q10 vyroben pokročilou patentovanou technologií, která zaručuje vysokou stabilitu, absorpci a tím i lepší účinky. Jde o formu koenzymu Q10, která se vyrábí fermentací z kvasnic a je totožná s formou CoQ10, kterou si naše tělo přirozeně produkuje.

Proč je koenzym Q10 pro naše tělo nezbytný?

CoQ10 je potřebná živina, která se nachází v každé buňce našeho těla a je životně důležitá pro produkci energie v buňkách. Pomáhá orgánům fungovat co nejlépe a chrání buňky a krev před oxidací.

  • Silné antioxidační vlastnosti: pomáhá absorbovat oxidační stres a volné radikály.
  • Slouží jako energie pro naše buňky: pomáhá buňkám těla přeměňovat potravu na energii.
  • Snáze se vstřebává do těla ve srovnání s obyčejným CoQ10

Proč je Ubiquinol vhodnější pro starší osoby?

Schopnost těla přeměňovat CoQ10 na jeho aktivní formu - ubiquinol, věkem klesá. Obvykle po dosažení 30 let. Tento pokles se může zrychlit po 40. a ještě více po 50. roku věku. Důvodem je, že s věkem se zhoršuje efektivita enzymů potřebných pro tuto přeměnu. To vede k nižším hladinám ubiquinolu v těle, což může mít vliv na výrobu energie, ochranu před oxidativním stresem a celkové zdraví, zejména v oblastech s vysokou energetickou potřebou jako jsou srdce, svaly a nervový systém. Proto je příjem aktivní formy (ubiquinolu) nezbytný pro zdraví starších osob.

Proč je Ubiquinol lepší než koenzym Q10?

Ubiquinol je jedním z nejsilnějších známých antioxidantů, který chrání buňky před potenciálně škodlivým nadměrným hromaděním volných radikálů a oxidačním stresem. Volné radikály se tvoří, když tělo přeměňuje potravu na energii a poté mohou buňky poškozovat. Antioxidační vlastnosti ubiquinolu mohou pomoci minimalizovat tyto negativní vedlejší účinky produkce energie.

  • Ubiquinol je 3-8 krát lépe vstřebatelný než koenzym Q10.
  • Pomáhá chránit buňky těla před poškozením způsobeným oxidačním stresem a volnými radikály.
  • Ubiquinol má vynikající absorpční schopnost ve srovnání s CoQ10, což znamená, že můžete užít nižší dávku pro stejný účinek.
  • Vyráběno pomocí fermentace speciálními druhy kvasinek nebo bakterií, které jsou schopné produkce CoQ10.

Ubiquinol – aktivní forma koenzymu Q10

K výrobě buněčné energie musí tělo přeměnit ubichinon na ubichinol. Bez této přeměny nemůže být proces výroby energie v těle dokončen.

  • Kaneka Q10, který se vyrábí pomocí patentovaného procesu fermentací kvasinek, je jediným takovým typem CoQ10 na trhu a díky tomu neobsahuje žádné nečistoty, které jsou běžné u synteticky vyrobeného CoQ10.
  • Kaneka Q10 byla použita v naprosté většině všech klinických studií za posledních 30 let.
  • Kaneka Q10 je bez geneticky modifikovaných organismů, bez alergenů a s certifikací Kosher.

POPULACE A VITAMÍN D3?

Nedávný globálním průzkum1 ukázal, že téměř polovina populace (47,9 %) měla hladinu nižší než 50 nmol/L, což naznačuje nedostatečnou hladinu vitamínu D, zvlášť v chladnějších obdobích roku. Akutní nedostatek vitamínu D mělo 15,7 % lidí. Ti měli hladinu vitamínu D nižší než 30 nmol/L, což značí výrazný nedostatek.

Bylo zjištěno, že muži mají větší pravděpodobnost hypovitaminózy D než ženy a byly pozorovány sezónní výkyvy hladiny vitamínu D.

Ubiquinol a pokles energie související s věkem

Ubiquinol je takový startér, který pomáhá rozproudit produkci energie v buňkách. V průběhu stárnutí nebo při dlouhodobém stresu či špatné stravě, naše přirozená hladina ubiquinolu klesá. Jeho hladinu navíc mohou snižovat statiny (léky na zvýšený cholesterol). I v tomto je doporučováno ubiquinol doplňovat. 

Dávkování

Užívejte 1 kapsli denně. Vzhledem k tomu, že CoQ10 je rozpustný v tucích, doporučujeme jej užívat s jídlem.

Velikost dávky: 1 kapsle 

Množství v 1 dávce %RHP*
Ubiquinol (Kaneka Ubiquinol™) 100 mg
* % denní referenční hodnoty příjmu
** denní referenční hodnota příjmu není stanovena 

Složení: Ubiquinol (Kaneka Ubiquinol™) - redukovaná forma koenzymu Q10.

Vyráběno v České republice pro firmu Votamax s.r.o.

Skladování: Při pokojové teplotě, na suchém a tmavém místě.

Upozornění: Doplněk stravy. Není náhrada pestré stravy. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Velikost balení: 60 softgelových kapslí

BRAINMAX

Doplňky stravy, které v sobě spojují sílu přírody a poznatků moderní vědy. Zakladatelem společnosti VOTAMAX, která je vyrábí, je Jiří Votava. Zhmotnil svůj sen, že bude vyrábět doplňky stravy, které budou zvyšovat výkonnost stimulací mozkových neurotransmiterů. Jejich složení je navrženo podle nejnovějších poznatků z oblasti zvyšování mentálního i fyzického výkonu a optimalizace zdraví ve spolupráci s Mgr. Adamem Česlíkem. Všechny produkty jsou vyráběny v České republice z prvotřídních surovin s vysokou biodostupností. Velký důraz je kladen na minimalizaci balastních složek a umělých sladidel. Produkty BrainMax a Performance jsou vyvíjeny za účelem vašeho každodenního překonávání vlastních limitů.