BEWIT MANDLOVÝ OLEJ 100ml***

Vyprodáno

BEWIT MANDLOVÝ OLEJ 100ml

Rafinovaný 

Skladujte v suchu, chraňte před teplem. 

Objem: 100 ml

Výrobce: BEWIT

186,00 Kč

Za studena lisovaný mandlový olej patří mezi nejcennější rostlinné oleje. Olej je získáván ze sladkých mandlí, což jsou jádra ve skořápce plodu mandloně obecné (Prunus Dulcis). Před dozráním má plod mandloně zelenou barvu, zralý plod hnědou barvu. Tento hnědý plod se musí rozlousknout a až poté získáváme vyloupaná jádra, která se zpracovávají. Mandloň obecná původně pochází z Číny, odkud se šířila dále, např. do Egypta. V současnosti se pěstuje v teplých oblastech Středozemí, daří se jí především ve vinařských oblastech. Zaujme svými bílými až růžovými okrasnými květy a dorůstá do 6 metrů.

Z hlediska výživy je mandlový olej považován za hodnotnou surovinu pro svůj laboratorně potvrzený obsah vitamínu E a K. Ve stravě určitě také doplní esenciální (nenasycené) mastné kyseliny - obsah nenasycené kyseliny olejové přes 70 %, nenasycené kyseliny linolové 25 %.

Mezi ostatními rostlinnými oleji má jedinečné postavení, a to pro svoji nejjemnější a nejšetrnější strukturu. Uvádí se, že touto strukturou je velmi podobný lidské pokožce. K posílení elasticity kůže se používá především v těhotenství při masírování bříška nebo partií, které mají tendenci se zvětšovat.

Nevíte, který produkt si vybrat? Vyzkoušejte si nabídku přímo na provozovně "Zeleného zvonu". K dispozici máme přes 90 vzorků. Výrobky s označením *** v názvu produktu jsou k dispozici skladem. Ostatní produkty jsou na objednávku. Máte-li zájem o další produkty společnosti BEWIT, využijte prosím tento odkaz: BEWIT - ZELENÝ ZVON