BEWIT BIO OLEJ Z OSTROPESTŘCE MARIÁNSKÉHO 100ml

Na objednávku

BEWIT BIO OLEJ Z OSTROPESTŘCE MARIÁNSKÉHO 100ml

Rostlinný za studena lisovaný olej

Skladujte v suchu, chraňte před teplem.

Objem: 100 ml

Výrobce: BEWIT

212,00 Kč

Za studena lisovaný olej z rostliny Ostropestřec mariánský (Silybum marianum). Olej je lisován přímo z jeho plodů-semen. Ostropestřec je jednoletá až dvouletá rostlina, kterou si lidé mohou splést s obyčejným bodlákem. Na konci června ostropestřec vykvete krásným purpurovým květem. Jeho květy se na konci léta mění v plody, které se sklízí a se kterými se poté pracuje. Většinou ho najdeme na slunném stanovišti. Díky jeho nápaditého vzhledu dostal ve starověku přezdívku Kristova koruna. Již tehdy byl považován za prastarou léčivku například na hadí uštknutí a později začal být velmi uznáván při potížích s játry, krevním tlakem nebo obtížemi dutiny břišní. Semena ostropestřce jsou výborné na přípravu čaje. Co je na nich ale nejcennějšího, je právě komplex účinných látek nazýván sylimarin, tento komplex je pomocníkem v řadě problémů.

Olej má oříškovou až lehce nahořklou chuť. Využijeme ho především ve studené kuchyni při přípravě jakéhokoliv salátu a hlavně jídel, které nebyly tepelně upraveny. Obsah esenciální omega-6 kyseliny linolové 54,5 %, kyselina olejová obsažena z 26,5%.

Skladujte v suchu, chraňte před teplem.

Český botanický název: Ostropestřec mariánský
Anglický název: Milk Thistle Oil
Latinský název: Sylibum Marianum Seed Oil
Země původu: Rumunsko 


Nevíte, který produkt si vybrat? Vyzkoušejte si nabídku přímo na provozovně "Zeleného zvonu". K dispozici máme přes 90 vzorků. Výrobky s označením *** v názvu produktu jsou k dispozici skladem. Ostatní produkty jsou na objednávku. Máte-li zájem o další produkty společnosti BEWIT, využijte prosím tento odkaz: BEWIT - ZELENÝ ZVON