BEWIT BIO OLEJ Z ČERNÉHO KMÍNU, CO2 100ml

BEWIT BIO OLEJ Z ČERNÉHO KMÍNU, CO2 100ml

Rostlinný za studena lisovaný olej

Skladujte v suchu, chraňte před teplem.

Objem: 100 ml

Výrobce: BEWIT

116,00 Kč

Jedlý jedno druhový olej z černého kmínu s charakteristickou vůní získaný Získaný procesem CO2 extrakce. Černý kmín neboli Černucha setá (Nigella sativa) je jednoletá bylina dorůstající do výšky 60 cm, vyznačuje se nápaditými modrými květy. Černý kmín je typicky užívaným kořením v domácnostech. Má silně štiplavou chuť, je buďto oblíbeným nebo nenáviděným kořením. Ve spisech Čínské, Tibetské medicíny a Ájúrvédy je Černucha setá už dávno považována za jednu z nejsilněji léčivých rostlin světa. Moderní vědci toto nyní potvrzují. Olej často bývá také označován jako černé zlato faraónů.

Jeho vlastnosti jsou doplňkem holistické péče člověka, působí jako balzám na žaludek, střeva, zuby ale i pokožku. Je výborný především v péči o vlasy. Můžeme ho přidávat do vlasových masek, přírodních kondicionéru pro velmi suché vlasy. Olej z černého kmínu obsahuje velké množství mastných kyselin a dalších cenných látek. Vysoký je především obsah omega 6 kyseliny linolové 55 %. Kyselina olejová obsažena z 23% a kyselina palmitová z 11%.

Skladujte v suchu, chraňte před teplem.

Český botanický název: Černý kmín (Černucha setá)
Anglický název: Black cumin oil
Latinský název: Nigella Sativa
Země původu: Indie

Výživové údaje:

Na 100 g
Energetická hodnota 3700 kJ / 900 kcal
Tuky 100 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 15 g
Sacharidy 0 g
- z toho cukry 0 g
Bílkoviny 0 g
Sůl <0,1 g 


Nevíte, který produkt si vybrat? Vyzkoušejte si nabídku přímo na provozovně "Zeleného zvonu". K dispozici máme přes 90 vzorků. Výrobky s označením *** v názvu produktu jsou k dispozici skladem. Ostatní produkty jsou na objednávku. Máte-li zájem o další produkty společnosti BEWIT, využijte prosím tento odkaz: BEWIT - ZELENÝ ZVON